placená inzerce
Déte nám vědět...

Balónê se nad Bózovem ztrácelê v mračnech, ale prvni start se sténak povedl

placená inzerce
DSC_0050

Srpen 19, 2016 10:34 / Furtovnik

Z Bózova – Dneska smê si mosêlê trochô přêvstat, sténě jak piloti balónu, jejich posádkê a fšeci, gdo si nechtělê nechat ôjit prvni start Balónu nad Bózovem a Olomócem. Ale vêšlo to!

Ê dêž eště chvilkô před rozedněnim dával měsiček jasně najevo, že je sotva deň po uplňkô, s přêbévajicim světlem přêšlê mrakê. Bêlê smê ale domloveni s konickym vzdôchoplavcem Lubošem Šmidovym, že dêbê to vêpadalo s počasim nejak blbě, dal bê eště brzo ráno vědět, abêhmê se k Bózovô nehnalê zbêtečně. Signál k přerôšeni startô ale nepřêšil, tož se jelo.

Po rannim brifingô pilotu se na lóce pod hradem začalê rozbalovat a nafôkovat barevny balónê. Napočitalê smê jich tak dvacitkô, z přêhlášenéch pětadvaceti eště pré nekeři dorazijó až na dalši startê. Jak nám řikala drôhá pilotka konickyho balónô Zuzka Klimešova (Šmidova), ê dêž se přê zemi zdá bezvětři, v luftě to pré docela fôči a přêstávat bê se mělo až negde kolem Usova.

Po startô prvniho balónô s ‚lêškó‘ se začalê odlepovat od zeme postôpně fšeckê ostatni, abê ho, jô, pronásledovalê. Nizká oblačnost sice zapřičinila, že chvilkô po startô se barevny kóle začalê ztrácet v mrakách, ale aji tak to bêla podivaná parádni. Balónová fiesta má naplánované dalši dnešni start, ovšem z Olmika na ôlêcê Kosmonautu, a dalši letê v sobotô ráno, pak večir a zas v nedělô ráno. To fšecko ož z Bózova. Šak se mrknite TOŤ na plagát.

Na fotkê z předstartovnich připrav aji samotnyho startô se mužete podivat TOŤ a pokaváď se nám podaři ziskat obrázkê dalšich startu, určitě se o ně s vama podělimê.

Facebook0
  • DSC_0050

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy