placená inzerce
Déte nám vědět...

Pamatôjete? Možná ste mělê doma takê takovy. Na Žralokô bôdó mět scuka povozê z dob RVHP!

placená inzerce
P1630793

Září 11, 2019 12:08 / Furtovnik

Od nás – Sraz veteránu je sraz veteránu. Obdivovat, v čem se možná vozêlê naše stařenkê a stařečci, čê spiš se jenom divalê, jak se vozijó drôzi, to jenši věc. Ale auta a mašinê vêrobeny v RVHP, to je naše děctvi a mládi. To je uplně jinši kafêsko.

Pravda – neznamená to, že bê veteránê bêlê neco miň. To ani náhodó. Ale auta, keréma nás naši vêváželê na dovčô, třeba k plômlovské přehradě, nebo na hratvê po rodině, to přece jenom je ôž kôs našeho žêvota. A je uplně pôtna, ešlê ste auto doma mělê nebo vás občas svezl stréc, čê sósed.

Škodověnkê, trabóškê, warbece, žigulê, připadně tatrovečkê nebo mosgalê (Moskvič). Nekery značkê ôž skončêlê na škarpě, nekery fungôjó dofčêlka, ale vêrábijó se tam ôž uplně jinši fára a mašinê, než tenkrát. Psalê se asi néčasťéš 60., 70. a 80. leta XX. stoleti a mê smê patřêlê do RVHP (Rada vzájemné hospodářské pomoci), kery bê mimochodem letos oslavilo 70 let od svyho vznikô. Jak ale fšeci vimê, aji ono ôž vzalo za svy…

Na Žralokô ô Podhradskyho rêbnikô v Plômlově se vozidla fšeckéch značek bévalyho vychodniho blokô scuknó tento vikend poštvrty. Jak nám psal organizátor Roman Nezhêbu, aji letos bôde stát za to se k srazô přêpojit nebo přêjit jenom tak na čômendô. Nebôde chêbět spanilá jizda, sótěže, připadně sêlácká šou s ohébánim hřebiku v zôbech, připadně táháni štêrêdvacetitunové šestikolkê TATRA. Program rychle a přehledně je TOŤ.

A jenom tak pro zajimavosť se mužete mrknót, jaky to bêlo v rokô 2016, 2017 ê 2018.

rvhp

Facebook0
  • P1630793

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy