placená inzerce
Déte nám vědět...

Na Žralokô bêlo plno, fára z RVHP nebêlo ôž gde stavět

placená inzerce
rvhp

Září 10, 2017 10:39 / Furtovnik

Z Plômlova – Po loňské premiéře si dalê auta vêrobeny ve státech RVHP tento vikend na plômlovskym Žralokô opáčko. A divat se bêlo rozhodně na co. Jak nám řekl organizátor Roman Nezhêbu, néni v tym jenom tak nejaké sentimént nebo staromilstvi.

‚Srážijó‘ se veteránisti, trabantisti,čê ruzně jináč ‚poštiženi‘ majiteli originélnich stroju, na kery nedaji dopôstit. Ôž podrôhy si dalê scuka v kempô Žralok ô Podhradskyho rêbnikô na Plômlově vêznavači motoristickyho prumyslô z dob RVHP. A evidentně to bêla trefa do černyho, protože hromada motóristu má tôto dobô spojenó ze svym prvnim autem nebo prvnim rande, přê kerym negdo vêvezl svó miló s ještě mokrym řidičákem… To se pamatôje lip, než datum vlastni svajbê nebo narozkê manželkê nebo manžela!

Ešlê bêlê tenkrát lepši auta? Na to smê se zeptalê hlavniho organizátora Romana Nezhêbovyho. Pochopitelně je těžky srovnávat auta s odstôpem dobê a technologckyho pokrokô. Každopádně ale bêlê pré tentkrát spolêhlêvjéši a člověk si dokázal poradit často sám. Jak přêpominá – strhl se kléňák, tož se to nejak zafačovalo a dêcky se dalo dojet…

Na Žralokô smê se bêlê mrknót v sobotô dopoledňa. Ê dêž ‚papirově‘ mělê bêt ôž fšeci tam, furt se valêlê novy a novy ‚stary dobry stroje’. A prostijovšti polêcajti v civilô a pochopitelně ve svym volně, keři pomáhalê skládat auta aji mašinê, jak kréčiřské střêh na látkô, teda abê bêl plac vêôžêté co néefektivňéš, hlásêlê, že ôž to néni gde dávat. A to bêl aktuálni stav 263 aut a 28 motocyglu. A to dorazêlê eRVéHáPéčkaři až třeba z Prahê, Ostravê, čê přes hranice z Trnavê, nebo dokona z Polska.

Velkym bodem v programô zetkáni bêla spanilá jizda do Olmika, s prujezdem přes Horni náměsti a zastávkó na olomóckym letišťô. Pochopitelně to fšecko stálo Romana Nezhêbovyho hromadê bezesnéch noci. Furtovnikô se přêznal, že dêž to nakonec vidi kolem sebe, tož mosi ôznat, že to za tê nervê stoji. A tož snaď – přiště zas.

TOŤ se mužete mrknót na tô nádherô.

Facebook0
  • rvhp

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy