placená inzerce
Déte nám vědět...

Do Plômlova se sjela celá RVHP. Bêlo na co vzpominat!

placená inzerce
DSC_2670

Září 9, 2018 7:26 / Furtovnik

Z plômlovskyho Žraloka – Potřeti hostil plômlovské kemp Žralok na břehô Podhradskyho rêbnika motorizované sraz RVHP. Počet učastniku o neco málo překonal historicky tabôlkê. A dalo bê se řict, v jistym smêslô, že oko nezvostalo sôchy.

Svoje mládi má mimo jinšiho každé spojeny s nejakym tym vozitkem. Ať ôž jihnete nad tym, jak ste jezdilê nabléskanó ‚stodvacitečkó‘ s mamó a tató k Balatónô, nebo aspoň na Mácháč, připadně na Plômlovskó přehradô, čê celá rodina aji s tetičkama a strécama napasovani v Trabóchô negde na póť… A fčêl, gdêž vidite fára svyho mládi s veteránskéma espézetkama, tož se vám z teho muže opravdô aji oko orosêt!

Nô ale to bêla jenom trocha nostalgie. Faktem je, že 3. Moravsky setkáni motorek a automobilu RVHP (pro neznaly nebo zapomětlêvy – Rada vzájemné hospodářské pomocê) svedlo na plômlovské Žralok rekordni počet učastniku ze fšeckéma Škodověnkama, Warbecama, Trabóchama, Žigulama, Moskvičama a gdo vi, čim eště. Řikal nám organizátor Roman Nezhêbu, že to dopadlo, jak nélip muhlo. Klaplo počasi, strojku se sjelo névic za fšeckê ročnikê, přêšlê aji lêdi na čômendô, tož co si vic přit? Fšeci, co pomáhalê, si teda mužó řict, že to nedělalê zbêtečně!

Pravda, srovnávat, aktuálni technologie a aplikace v motoristickym prumyslô s časama, gdê člověkô stačêl obêčéné vercajk a auto jezdilo, jak bažant na vojně, to se nedá. Ale přêznat si, že né fšecko je na vêhozeni do zgarbu, to takê néni od věcê. A tož si Roman Nerzhêbu muže ôdělat slôšné zářez na pažbě, povedlo se! Na fotkê se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_2670

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy