placená inzerce
Déte nám vědět...

Letošni sezóna PĎĎ skončêla, vêhlašoval se Ferda

placená inzerce
KRAL_FERDA_26f

Březen 25, 2017 8:30 / Furtovnik

Ze Pteni – Pul rokô zkóšeni, před tém eště vêmêslêt, napsat, zinscenovat. A je po srandě. Letošni divadelni sezóna Ptenskyho děckyho divadla (PĎĎ) je ô konca. A přê finále nesmi chêbět Ptenské Ferda.

Divadelni sezóna PĎĎ má ke škodě fšeckéch jenom jepiči žêvot. Ta letošni měla v kalêndářô štêrê představeni puvodni pohádkê Karla Foltinovyho, keré je zároveň aji principál a ‚rejža’, Gdo bôde král (Kdo bude král).O premiéře smê psalê TOŤ. Jak ôž smê předesilalê, je to kupa časô, práce, a v neposlednim připadě takê nervu…

Neco po každé sezóně ale přece jenom zvostává. To je Ptenské Ferda. Puvodně to teda bêl, čê snaď eště je, principáluv pes. Podle něho se ale pomenovala cena pro nélepši herecké vykon podle hlasováni diváku během představeni.

A jak to dopadlo letos? Napsal nám o tem samotné Karel Foltinu a poslal aji fotkê s originál dortem, na kerym má každá ‚mlovici‘ postava svojô figurkô. Právo ho nakrojit dostala laureátka Agáta Minxova. Na třeti fotce ja pak Karel Foltinu s vitězkó Agátó Minxovó a ‚střibrnó‘ Terezó Plevovó.

A tož fčêl ôž dávámê slovo Karlovi Foltinovymô a jeho pár řádkum o letošnim Ferdovi.

K vyhodnocení „Ptenského Ferdy“:

Každoročně pár desítek minut po poslední oponě, jak se dopočítá hlasování za poslední představení, je vyhodnocena soutěž, v níž diváci hlasují, kdo z herců se jim nejvíc líbil. Nejvíc hlasů dostala loňská laureátka Agáta Minxová za roli ošetřovatelky v zoo – 381, druhá skončila Tereza Plevová v roli papouška – 264 hlasů, před třetí Nikol Jurníčkovou v roli supa – 227 hlasů. Podle regulí soutěže v případě, že znovu zvítězí někdo, kdo už v minulosti „Ferdu“ získal, dostává ho i další herec, který ještě „Ferdu“ nemá. Takže letos byli uděleni dva.

Na všechny aktéry představení, herce i technický personál, pak čekal 16kilogramový dort (padlo na něj 60 vajec), který tradičně upekla vedoucí školní jídelny, ale letos netradičně na něm každý z herců měl na památku marcipánovou figurku znázorňující jeho roli.

Facebook0
  • KRAL_FERDA_10f
  • KRAL_FERDA_26f
  • KRAL_FERDA_29f

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy