placená inzerce
Déte nám vědět...

ZVOSTALO TO DOMA: Koničti hasiči dostalê auto od konickéch hasiču!

placená inzerce
konice

Leden 10, 2020 11:12 / Furtovnik

Od hasiču – Opožděné Jéžišek nebo ôž takové foršus dopředô? To je uplně pôtna! Hlavni je, že zásahovy jednotkê dobrovolnéch hasiču v Olomóckym krajô bôdó zas o kôs moderňéši a akčňéši.

Pochopitelně nemužó dostat fšeci zaráz. Pruběžně je ale potřeba obměňovat hasičskó technikô, abê muhla disponovat modernima vêchêtávkama, a zároveň abê v hasičárnách nepostávalê stary hajtrê, kery maji ôž svoje nélepši leta za sebó a nigdo nevi, gdê přênde jejich posledni hodinka, respektive vyjezd. Funkčni a spolehlêvá hasičská technika je prvnim předpokladem, abê se muhlo dilo dařêt. A ô hasiču je to dvojnásob potřeba.

Ve středô 8. ledna se na krajskym uvarô v Olmikô rozdávalê hasičsky auta. A nebêlo to jenom pro to, že se k temô šêkl zrovna premiér Andrej Babišu a krajské hejtman Ladislav Oklešťku. Te mimochodem přê takovéch přiležêtosťách bévá pravidelně, tož to zas néni žádná mimořádka. Z časô na čas se předáváni nové technikê odehrává, což je rozhodně dobře. Bêlê smê se tam mrknót třeba v unorô 2018, to si mužete přêpomenót TOŤ. Tenkrát ‚nafasovalê‘ lepši stroje mimo jinšiho aji hasiči z Přemek a Hvozdô.

Celá věc fungôje tak, že ‚funglovkê‘ dostávaji profesionálni jendotkê, kery pak adekvátně předávaji zbêtnó technikô zásahovém jednotkám dobrovolnéch hasiču. Tak se stalo aji tentokrát. Tech obdarovanéch je pochopitelně vic. V našéch končênách ale rozhodně stoji za zminkô šibuňk v Konicê. Tam se ze stanice profiku do hasičárnê dobráku stěhôje Iveco Magirus CAS 20 S2T 3000/200. O poznáni moderňéši mašina nahradi  LIAZ L101 z rokô 1980.

Aji gdêž je to z jednéch vrat do drôhéch bratrô kilásek, vzalê to přes dvur Hasičskyho záchrannyho (HZS) sborô Olomóckyho kraja, gde oficiálni předáváni kličku proběhlo. Přêjelê si tam pro ňé starosta Konice Michal Obrusniku a starosta konickéch dobráku Vlastik Šmidu.

Fotkê z celyho předáváni mámê z tiskové centrálê HZS. Mužete si je prohlidnót TOŤ.

 

Facebook0
  • konice

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy