placená inzerce
Déte nám vědět...

Z Dobryho Festô se vêlihl Dobré Šek. Přêspěje na léčbô pomocó kmenovéch buněk ê vertikalizačni stojan!

placená inzerce
DSC_0482

Září 4, 2019 7:30 / Furtovnik

Z Drahanovic – Ve štvrtek odpoledňa se v Drahanovicách na obecnim óřadě rozdávalê prachê. Ale né každymô, gdo přênde a řekne si. Ti, co je névic potřebôjó névic, tož si je věčinó nemužó sami vêdělat. Je tym pádem dobry, gdêž se nandó lêdi, keři pomužó.

Né každé má v žêvotě štěsti, jak mê ostatni. Od narozeni ho nemělê ani Kája s Honzikem, keři se neobendó bez pomocê ostatnich. A to neco stoji. Ale, jak vimê, samo se to jaksê nelihne. Začátkem srpna bêl v Drahanovicách Dobré fest na podporô těchto mládencu. Psalê smê o tem TOŤ. V utery přêšil čas zučtováni. Z Dobryho Festô se vêlihl Dobré Šek, na kerym bêlo spravedlêvě na polovic rozdělenéch 155 672 kaček. Je dobry ê řict, gdo za to vlastně muže. Hlavně vê fšeci, co ste tam přêšlê. Ale vêmêslêla a zbôntovala to hanácká kapela PRYOR, s keró spojilê sêlê drahanovičti hasiči ze sokolama a obecnim uřadem. Tož teda palec navrch!

A co za to fšecko? Kromě teho, že do posledniho momentô nebêlo uplně jisty, kolêk že to se bôde vlastně dělêt na pul, k vysledné částce přêspělê po dvaceti tisicách eště ê sokoli a hasiči. Ve finále to bêlo krásnéch 77 986 kaček pro každyho. Honzikovi se to zrovna hodi, protože maji objednanó pulročni kurô na léčbô pomocó kmenovéch buněk ze Singapurô. A ta, jak z ôděláni, stoji cca 70 tisicu. A takê só potřeba prachê na asistenta. Kájovi pro změnô mama s tató proměnijó Dobré Šek za vertikalizačni stojan, keré bê měl pomuct se postavit na nohê, co eště tento šêkovné klučik, keré letos šil aji do školê, eště nigdá nezažêl.

Obratem bôdó prašule přeposlany na transparentni učtê Kájê a Honzika. Jak řikal starosta Drahanovic Tomáš Kröneru, je pyšné na fšeckê Drahanovičákê, co se na Dobrym Festô podilelê. Ale nebêt pré PRYORu, nebêl bê Dobré Fest ani Dobré Fest. Mê ôž z kuloáru vimê, že Dobré Fest bôde mět přišti rok pokračováni. A né jenom jako mediálni partneři bôdem zas rádi ô teho.

Fotkê z předáváni só TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0482

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy