placená inzerce
Déte nám vědět...

Z Cipiska je ôž kôs chlapa. V prostijovskym mateřskym centrô se slavilê dvacetinê!

placená inzerce
DSC_5610

Únor 25, 2019 7:02 / Furtovnik

Z MC Cipisek, s článkem a fotkama od Markétê Skládalové – Gdo bê neznal Večerniček o lópežnické rodince s tató Rumcajsem, mamó Mankó a lópežnickym sênkem Cipiskem. V televizê měl premiérô v rokô 1967 a následně to převzala třêcitka zahraničnich stanic.

V uvodê bêla přêrozeně řeč o uplně jinšim Cipiskovi. Ê gdêž – jak se to vezme. Po lópežnickym sênkovi totiž před letama pomenovalê aji mateřsky centrum v Prostijově. A abêhmê bêlê přesňéši, só to ôž rovny dvě dekádê!

Prostijovské Cipisek má ale tô vyhodô, že nestárne. Je furt plné maléch capartu, jak před letama na samotnym začátkô. Že ôž přêbévaji leta tem kolem, a ti, co se tadê gdêsê plazêlê po kolenách, protože po dvóch jim to eště moc nešlo, sem pomalô mužó ôž vodit svoje potomkê, to ôž je jiná.

Ô Cipisku se slavilo celé minôlé tédeň. A jak nám napsala mistopředsedkyňa MC Cipisek Markéta Skládalova, v mateřskym centrô se za tê leta zas tak moc nezměnilo. Což je v tymto připadě uplně ze fšeckyho nélepši. Protože de hlavně o děcka a dospělákê kolem nich, teda cely rodinê.

Povidáni o Cipiskovi nám po  Markéta Skládalova zpestřêla aji fotkama z narozeninovéch oslav. A mê navic přêdávámê aji vzpominkô, jak to bêlo, gdêž bêlo mateřsky centrum plnolety. Na to se mrknite TOŤ.

Před dvaceti lety se narodil prostějovský Cipísek

Mnozí návštěvníci prostějovského Mateřského centra Cipísek už dovršili plnoletosti, studují, pracují a pravděpodobně i uvažují o založení svých rodin. MC Cipísek, kterým prošly za dvacet let činnosti, tisíce dětí, tak může očekávat další generace „Cipísčat“. Prostějovský Cipísek se totiž narodil už v minulém století a letos slaví dvacetiny.

Mateřské centrum Cipísek vzniklo jako iniciativa maminek na mateřské dovolené a jeho snahou je podpora aktivního mateřství, rodičovství a zdravých vztahů v rodině dnes, stejně jako na jeho počátku. „ Chtěly jsme na začátku a chceme stále, aby bylo centrum příležitostí pro rozvoj dětí i dospělých,“ říká vedoucí MC Jitka Zapletalová, která stála u jeho zrodu. „Těší nás, že i v době sociálních sítí mají maminky potřebu se osobně setkávat a že v Cipísku vznikla také řada přátelství, která trvají a rodiny  se podporují navzájem i mimo prostor mateřského centra. I to pro nás znamená, že tato práce má smysl,“ dodává Jitka Zapletalová.

V současné době nabízí Cipísek pravidelné programy pro rodiče a děti od tří měsíců do pěti let. Pro dospělé, a to nejen pro své návštěvníky, ale širokou veřejnost, nabízí řadu nepravidelných akcí  jako jsou besedy, kurzy a semináře o výchově dětí a komunikaci v rodině, semináře osobnostního rozvoje, besedy o předporodní přípravě a těhotenství pro nastávající rodiče s laktační poradkyní,  individuální psychologické a právní poradenství, poradenství v oblasti péče o dítě a v oblasti zdravého pohybu a životního stylu, kreativní podvečery pro dospělé i pro rodiče s dětmi, a také řadu jednorázových akcí pro celou rodinu, příměstské tábory pro rodiče s dětmi apod.

V rámci oslav 20. výročí proběhla ve všech pravidelných programech pro rodiče s dětmi Cipískova narozeninová párty v karnevalových kostýmech. Dospělí pak mohou přijít slavit s Cipískem na Maškarní bál, který MC pořádá v Národním domě v pátek 8.3. od 19.30. MC srdečně zve všechny své příznivce, současné návštěvníky, absolventy MC i širokou veřejnost. Vstupenky jsou k dispozici v MC a rezervovat si je mohou zájemci e-mailem: mcprostejov@centrum.cz

Při této příležitosti bychom rádi poděkovali za podporu naší činnosti, bez které by Cipísek nemohl dvacet let poskytovat své služby. Děkujeme Statutárnímu městu Prostějov za dlouholetou přízeň i za podporu v dalších letech.

MASKARNI BAL MC 2019

 

Facebook0
  • ctvrtek karneval kolaz
  • DSC_5399
  • DSC_5610
  • karneval streda kolaz-1
  • karneval utery kolaz
  • web narozeniny
  • DSC_5559

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy