placená inzerce
Déte nám vědět...

Vite, jak se zpivá Bohemian Rhapsody na Moravě? Poslêchnite a zapomenete na Freddieho!

placená inzerce
queen

Leden 18, 2020 10:14 / Furtovnik

Od nás – Pravda, titulek nende brat doslovně. A určitě bê dvě Terkê, Bára a jejich pan učitel zpiváni na ZUŠce v Zábřehô ani nemělê Queenê s Freddiem Mercurym nejak válcovat. Ale legendárni Bohemian Rhapsody v jejich podáni určitě stoji za to!

Naprosto geniálni věc Bohemian Rhapsody přêšla na svět rozhodně dřiv, než třê děvčata – Tereza a Barbora Frýdovê, spolô s Terezó Balcárkovó. Asi je ê starši, než jejich mamê a tati, a je značně pravděpodony, že ô prvni jeji nahrávkê křepčêlê takê jejich prarodiči. Poprvni vêšla 31. řijna 1975 a samotny jeji nahráváni k uplné dokonalosti trvalo třê neděle! A gdo viděl film Bohemia Rhapsody, tož si urči vêbavi, že jeji motiv si mladičké Freddie přehrával ôž na samotnym začátkô své kariérê negdê koncem 60. let. To jenom takové malé exkurz ke kořeňum.

Fčêlka tento flák ze fšeckó uctó a pokoró, ale takê s patřičnym elánem a drajvem nazpivalê děvčata ze ZUŠkê v Zábřehô s jejich panem učitelem Petrem Johnem. Ani on pravda néni mezê mozêkantama žádny ořezávátko, což je takê vidět na klipô přê kytarovéch partech. Hraje totiž v jednym z lepšich beatlesáckéch revivalu Pangea. A tož gdêž se daji dokôpê parádni hlasê a mozêkantská zkôšenosť, nemuže to dopadnót špatně.

Aji nás to chêtlo ô srdečka. Né jenom kvulêvá pjesničce samotné a zmiňovanymô filmô, keré se podle ni menôje. Bêlê smê před rokem v olomóckym divadle takê na baletô Queen, keré bêl hodně sugestivni a ve spojeni tehoto fšeckyho se člověk pak aji na tento šlágr divá jináč.

Ale abêhmê se vrátilê k děvčatum, konkrétně sestrám Frýdovém. Na dalšim videô ôvidite, že ômijó aji jinši kóskê, a gdêž se k temô ve skladbě Zázraky se stanou přêpočte aji početné zbor Jasmín zábřežské ZUŠkê, mosimê jenom konstatovat, že to tam prostě ômijó, to se nedá sviti!

Facebook0
  • queen

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy