placená inzerce
Déte nám vědět...

V Přerově znovô pude o kytarové rekord. Přêdáte se?

placená inzerce
DSC_0175

Duben 4, 2018 8:49 / Furtovnik

Od nás, s tiskovó zprávó Pavla Ondrujovyho – Loňské kytarové rekord pod přerovskéma hradbama rozhodně nebêl nejaké potlach. Bêlê smê se tam mrknót a aji smê o tem psalê TOŤ. Rok se rokem zešil a kytáristi mužó znovô trénovat společné repertoár.

Na letošni play-lêstô je celkem 9 šlágru, oproti třem loňském. A tak si letos kytáristi společně brnknó Holôbi dum, Dej mi víc své lásky nebo katapultovsky Až, bôde se hrát aji legendárni Satisfaction od Stónu, repete bôde mět takê loňská klasika Jimi Hendrixa a Boba Dylanovyho (Hey Joe a Knockin‘ on Heaven’s Door).

Jak nám napsal organizátor Pavel Ondruj, aji letos se pude na rekord na 1. mája od 14 hodin ô městskéch hradeb (sraz ve 12.30). Neco vic se dočtete v tiskové zprávě. Hlavně se ale nezapomeňte zavčasô přêhlásêt a pak přêjet. Ať je ten Kytarové rekord rekordni.

Kytarový rekord na hradbách

 

Druhý ročník kytarové exhibice s pokusem o kytarový rekord pořádají v úterý na prvního máje na přerovských hradbách Kulturní a informační služby města Přerova ve spolupráci s Nadačním fondem Blues nad Bečvou za podpory statutárního města Přerova a dalších partnerů. Prvomájové odpoledne na hradbách zpestří koncert britského kytaristy Justina Lavashe. Pokus o rekord startuje ve 14 hodin, zhruba hodinku poté odehraje svůj recitál Lavash, který fascinuje kytarovou virtuozitou, autentickým zpěvem, vlastní tvorbou a nevtíravým, avšak velkým šoumenstvím.

 

„Vyzýváme tímto všechny hudebníky a milovníky akordů, aby sundali své kytary z hřebíků a přišli si za námi hromadně zahrát. Čím víc nás bude, tím lépe,“ apeluje organizátor akce Pavel Ondrůj, který se s nápadem na hromadný kytarový rekord inspiroval v sousedním Polsku, kde se místním kytaristům podařilo přizvat ke společnému hraní tisíce milovníků strun. „Hrát budeme devět skladeb, vedle anglických letos i české. Kytarový rekord na hradbách pořádáme pod záštitou projektu oslav stoleté republiky, proto chceme připomenout i známé české songy,“ konstatoval Pavel Ondrůj. „Zahrajeme si tak společně třeba Olympic, Katapult, Schelingera, Hutku nebo semaforskou hitovku Marnivá sestřenice. Ze zahraničních to budou jako vloni Jimi Hendrix, Bob Dylan, Rolling Stones a Led Zeppelin,“ informoval Ondrůj.

 

Inspirací se mu stala již 16. rokem probíhající pocta Jimi Hendrixovi v polské Wroclawi. Zakladatelem každoroční pocty je známý polský kytarista Leszek Cichoński, který v roce 2003 inicioval první happening, jehož se zúčastnilo 588 kytaristů. Vloni dosáhl počet účastníků Gitarowego Rekordu Guinnessa  neuvěřitelných 6 299 hráčů na kytaru. V průběhu let se k wroclavské poctě přidávala postupně další města, jako například Minsk, Oberhausen, Kolbotten, Drezno nebo Madrid.

 

Sraz hudebníků bude v úterý prvního května v půl jedné, kdy začne zkouška a technická příprava. Zájemci, kteří se chtějí účastnit rekordu, se mohou přihlásit na adrese www.bluesnadbecvou.cz, kde najdou i akordy, noty a tabulatury plánovaných skladeb, které na hradbách zazní.

 

Fenomén Jimiho Hendrixe se rozhodl organizátor kytarového rekordu Pavel Ondrůj umocnit speciálním logem, které výhradně pro přerovský happening originálně vytvořila přerovská fotografka a výtvarnice Jitka Hanáková, a to metodou paličkované krajky.

 

 

 

 

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy