placená inzerce
Déte nám vědět...

Kytarové rekord je stanovené, nad Bečvó hrálo pomalô pul sta kytáristu

placená inzerce
DSC_0175

Květen 2, 2017 9:36 / Furtovnik

Z Přerova – V předstihô smê vás lákalê na Kytarové máj pod přerovskéma hradbama. A jenom tak vás negde neposilámê a sami se válimê doma, tož smê se tam pochopitelně takê vêpravilê a stálo to rozhodně za ten špás.

Prvni máj se dá slavit dovijak. Zatimco na náměsti nad hradbama eště dohrávala dechôla na oslavě 1. mája přerovskéch komunistu, z drôhé stranê na terasê nad Bečvó ôž rychtovala aparaturô partička složená z muzêkantu z kapel Blues Power, Mothers Follow Chairs, Blues BazAar (Eric Clapton cover band), kery doplnil zpěvák Honza Tomešku. Ta bêla totiž základnim tělesem pro ostatni kytáristê, keři se zapojilê do ôstanoveni kytarovyho rekordô v Přerově. Dirigovánim fšeckéch rekordmanu se ôjal Michal Sabadášu.  Po rekordô je pak vêstřidalê Homebwoyrasta.

Jak nám předem řikal předseda Nadačniho fondô Blues nad Bečvó Pavel Ondruju, přêhlášenéch bêlo 38 učastniku. To ale eště netôšêl, jaké bôde nával. Mezê připravama smê si eště odskočêlê mrknót na véstavô obrazu jazzmana Laca Decziho a dêž smê se eště po obidkô vrátilê na misto, začinalo to tam ôž vřit. Lêdi se hrnôlê, kytáristu přêbévalo, začinalo se fšecko štelovat ke zvukovce…

Třê klasicky kytarovkê Jimi Hendrixa, Boba Dylanovyho a The Animals nakonec hrálo 32 akustickéch kytáristu a 15 elektrickéch. Dokupê teda 47, a to mámê eště podezřeni, ešlê bêlê do teho započitaná kapela. Vzhledem k temô, že to bêla přerovská premiéra, šlo o rekord ôstavujici, tož to mosêlo bêt rekordni chca-nechca :-) .

Jak nám po tym fšeckym Pavel Ondruju řekl, bêlo to bluesově žêvelny. Kytarové rekord ale néni přerovské nápad, vêpôklo to v polské Wroclawi, gde se letos brnkalo ôž popatnásty. A hrálo se ve sténó dobô jak v Přerově, navic obě akce bêlê propojeny telemostem, takže se muhlê lêdi podivat, kolêk mozêkantu to drti aji na drôhé straně. Na našim uzemi to ale bêlo poprvni a přišti rok bôde rozhodně co překonávat. Pavel Ondruju totiž eště řikal, že rozhodně v tym minijó pokračovat, tož smê zvědavi, jak to bôde za rok, dêž ôž napoprvni bêlo narvany.

Na fotkê se mužete podivat TOŤ a gdo ste tam z vlastni nedbalosti nebo lenosti nebêlê, mužete jenom lêtovat.

Facebook0
  • DSC_0175

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy