placená inzerce
Déte nám vědět...

V Olomócô se na nás chêstaji dalši objižďkê. A tož pevny nervê!

placená inzerce
objížďka Olomouc

Leden 29, 2016 9:07 / Furtovnik

Z Olomóca – Přes zêmô se opravê sêlnic sice na chvilkô zastavilê, ale správci komunikaci si ôž pomalô brósijó krômpáče nanovo. Jenom, co se trochô začne rozjařovat, tož si zas kopnó. Teď se bôde budovat na ôlêcê Wolkerově.

Během minôlyho rokô smê si v centrô Olomóca ôžêlê dovijakéch dopravnich komplikaci až až. Abêhmê nevêšlê ze cvikô, od března se začne nanovo. Tentokrát se ale budovateli posônó ôž kósek od středô města – na ôlêcô Wolkerovô. Tadê se totiž bôde obnovovat tramvajová trať!

Od 16. března do 10. dôbna se bôde opravovat usek tramvajovéch koleji a sóběžné sêlnice od zastávkê Wolkerova po křiženi s vlakovéma glajzama, teda po přejezd. To si ale vêžádá kompletni ôzavřeni celé ôlêce a bôdó vêtrasovany objižďkê.

Dělat se ale tadê začne ôž o dva tédně dřiv, přesně od 1. března. To bôdó ovšem uzavirkê jenom částečny. Je to pochopitelně fšecko komplikaca navic, ale tramvajovy těleso je toť ôž v havarijnim stavô a sêlnica na tem néni o moc lip.

Přêdávámê popis objižděk, tak jak je zveřejnil olomócké magistrát, včetně mapkê s vêznačenéma trasama. A tož pevny nervê.

Popis objižděk:

V průběhu celé opravy bude ve zmíněném úseku omezen provoz individuální dopravy. Zajištěna bude pouze obsluha hotelu IBIS a části ulice Wolkerova k mateřské škole, která není součástí opravy. V době výluky tramvajového provozu povede náhradní autobusová doprava ulicemi Štítného, Albertova a Brněnská. Během oprav zůstane zastávka Wolkerova bez obsluhy.

Objízdná trasa ve směru Brno – Tržnice (či v opačném směru) povede ulicemi Velkomoravská, Babíčkova, Wittgensteinova.

Vozidla jedoucí od Brna směrem na Lazce či v opačném směru budou využívat objízdnou trasu ulicemi Albertova, Foerstrova, tř. Míru, Litovelská, Palackého.

Ulicí Štítného projedou pouze vozidla do 3,5 tuny, stejně tak jako ulicí Havlíčkovou. Zde však bude platit režim „Mimo dopravní obsluhy“, aby mohlo být zajištěno zásobování.objížďka Olomouc

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy