placená inzerce
Déte nám vědět...

Turistum se ôž zapalôjó létka. V sobotô 1. dôbna otvirá aji zámek v Tovačově!

placená inzerce
tovačov

Březen 24, 2017 12:32 / Furtovnik

Z Tovačova aji od nás – Pecêválum, keří přichod jara oslavijó jenom pootočenim na drôhé bok, je to pôtna. Ale tem, co ôž po Novym rokô, aji dřiv, je dlóhá chvila a z flekô bê vêrazêlê na vélet, se čas čekáni zatraceně kráti.

V sobotô 1. dôbna bôde otevirat turistickó sezónô na Hané jizdó historickyho kočára Václav Obru z Čech pod Kosiřem. A sténé deň se otevřó aji zajimavy cile, gde se dá vêrazêt na vélet. V drôhym kótě Hané, než kôdêma spanilá jizda pojede, se nadéchne znovô do žêvota aji zámek v Tovačově. Jeho Spanilá věž je vidět přes cely hanácky rovinê, tož se néni možny splist, že bêste tam netrefilê.

Kastelánka Květa Zajicova nám poslala pár řádku o tem, co od začátkô sezónê v zámkô nad tovačovskéma rêbnikama očekávat, připadně jak si naplánovat jeden z prvnich letošnich véletu, abê vám to stálo za to. Abêhmê to nepoplantalê a nenapsalê neco, co néni pravda nebo je trochô jináč, dáváme kastelánce slovo v puvodnim zněni bez titulku.

Zámek Tovačov, zahájení sezóny v roce 2017

Zámek Tovačov otevře své brány letos poprvé v sobotu 1. dubna. Otvírací doba zůstává pro sezónu roku 2017 nezměněna. V dubnu, květnu, září a říjnu bude otevřeno v sobotu, v neděli a ve svátky od 10 do 17 hodin, v červnu, červenci a srpnu pak celý týden kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Tradiční koncert k zahájení sezóny letos proběhne v zámecké kapli v neděli 2. dubna, od 15 hodin. Pozvání tentokráte přijali dva mladí a talentovaní interpreti Aneta Ručková, sopranistka, absolventka JAMU v Brně a Josef Kratochvíl, klavírista, varhaník, student AMU v Katowicích.

Zcela netradiční bude ale výstava patchworku, kterou bude možné vidět v interiérech zámku až do Velikonoc, kdy se ještě rozroste.

V roce 2017 otevřeme teprve podruhé na Velká pátek, takže o Velikonocích bude možné zámek navštívit po všechny čtyři dny tohoto svátku. Letos datum Velikonoc připadá na 14. dubna – 17. dubna. V neděli 16. dubna se bude možné do Tovačova svézt mimořádně vlakem a návštěvníky bude navíc na zámku čekat velikonoční jarmark.

I na Velikonoce ale chceme všechny zájemce překvapit novinkou. Ve čtvrtek 13. dubna se uskuteční v přízemí zámku velikonoční dílny, kde bude mít každý možnost vyrobit si sám nějakou drobnost týkající se tohoto svátku jary.

Na všechny, kteří se rozhodnou zámek navštívit, se těšíme, Květa Zajícová.

 

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy