placená inzerce
Déte nám vědět...

TO JE TEDA PŘIBĚH: Pán děvčêcô nesnědl, ta to ale vzala do vedléši dědinê přes Slovensko!

placená inzerce
pěst

Leden 23, 2020 8:55 / Furtovnik

Od prostijovskéch polêcajtu – Gdêž vám večir začne negdo mlátit na okno, přêrozeně vás to trochô vêděsi. Gdêž z něho pak ale vêhlidnete a pod oknem stoji dvacet lêdi, keři po vás povêkôjó a hrozijó pěstičkama, to ôž je na pováženó. Zvlášť, gdêž ste jim nic neôdělalê!

A právě to se stalo eště před Vánocama jedném manželum z dědinê na Prostijovskô. Konkrétně 21. prosênca večir jim totiž začal gdosê rômplovat na okno. Gdêž pán z teho domô vêlezl ven, stálo tam tak dvacet lêdi, včetně děcek, keři mô vêhrožovalê a chtělê po něm, ať jim vráti přibuznó. Pak eště přêtvrdilê s obviněnim, že jô snědl. Řekl jim, že s tym, co po něm řvó, nemá nic společnyho a kanibal rozhodně néni. Tábor lêdô se pak rozešil.

Je ale pochopitelny, že to dotčenymô pánovi hnôlo žlôčó, a tak to nahlásêl poldum. Ti si hneď začalê dávat dvě a dvě dohromadê. Ve sténaké deň po poledňô totiž přêjalê takê hlášeni o zmizeni šestnástileté děvčêce. Zajelê teda za rodinó, kerá zmizeni ohlásêla. Oznamovatel se přêznal ke zmiňované hratvě ve vedléši dědině, ale ani náhodó, že bê pré nekemô vêhrožovalê, ôráželê ho nebo dokonca podeziralê z konzumace jejich přibuzné.

Celá záhada zmizeni začla tym, že dotyčnó poslalê do 2 kiláskê vzdálené vedléši dědinê pro ertepla (gdo nevi, tož pro bramborê). Dalê ji na to DVÓTISICOVKÔ! Do kvêlbô ôž ale nedorazêla, protože dostala lepši nápad. S prachama v kapsê vêrazêla na vélet k rodině na Slovensko, gde jô takê slovešti polêcajti vêpátralê a potvrdilê, že je uplně v rychtykô a nejevi žádny známkê teho, že bê ji kósek chêbělo… :-)

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy