placená inzerce
Déte nám vědět...

Tak ôž to vijó aji na Hradě. Prezident pré bêl předem poôčené, že se řiká TA Konica, né TÊ Konice!

placená inzerce
DSC_0059

Březen 22, 2017 15:08 / Furtovnik

Z Konice – Po osmdesáti letech dorazêl do Konice prezident. Ê dêž prezidentské titul je v posledni době značně devalvované a za prezidenta se označôje předseda gde jakyho spolkô, v tymto připadě šlo opravdô ale o hlavô státô.

Posledni, a vlastně aji prvni, prezident, keré do Konice dorazêl, bêl v rokô 1937 Edvard Beneš. Po osmdesáti letech stópla na konickó zem drôhá hlava našeho státô – Miloš Zeman. A aji přes přišerny počasi – s bidó +4 stôpně, větr, poprcháváni – přêšlê lêdi do konickyho parkô v počtô hojnym, teda bêlo plno.

Jak hneď uvodem prezident poznamenal – bêl patřêčně od svéch lêdi poôčené, abê si dal bacha a neřikal TÊ Konice, za to se pré na náměsti na ten šup ôpalôje. A tož se teho držel a ani jednó se nespletl.

Co se tyče Konice – bêl v obraze. Věděl, že se město zadlôžêlo kvulêvá kanalizacê, což se horko těžko splácelo, ale ôž je to z krkô. Řikal, že taková kanalizaca je rozhodně prospěšňéši, ê dêž se stavi na dlôh, než dêbê se hrdě pyšnilê golfovym hřištěm. Čas přêšil aji na pár otázek od lêdi, řeč se stočêla pochopitelně na migračni politikô, duchodê ê zdravotnictvi, konkrétně boj s rakovinó. Šak se neco málo mužete podivat na videô.

S rezervó odpovidal aji na dotaz ohledně sdělovacich prostředku. To jenom poznamenal zkôšenosť z této návštěvê po Olomóckym krajô, gdê hlavni zprávó se stalo, že zaškobrtl a vêzôl se mô botek, v jednech novinách pak pro změnô ôvedlê bombastické titulek, že Zeman dostal ve Štemberkô červenó kartô, přê tym ale ve dvótisicovym davô pré bêla jediná. Mê smê tam ale nebêlê, tož nemužem potvrdit, ani vêvrátit.

Nakonec Miloš Zeman pověsêl prezidentskó pentlô na obecni prapor a za to dostal nejaky dárkê, včetně flašê šlihovice. Odzmrzalê smê to tam takê, tož aspoň TOŤ je pár fotek, ať z teho takê neco máte!

Facebook0
  • DSC_0059

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy