placená inzerce
Déte nám vědět...

Sezóna PĎĎ konči, Ptenské Ferda má novyho majitela, čê spiš majitelkô

placená inzerce
ferda2

Duben 4, 2016 8:33 / Furtovnik

Ze Pteni – Žêvot jepice ze zoologickyho hlediska dosahôje nekolêka hodin až nanévéš dvóch tédňu. V tymto směrô se dá označovat každoročně divadelni sezóna Ptenskyho dětskyho divadla (PĎĎ) skôtečně za jepiči. Je to škoda, ale tak to bévá.

Je pochopitelny, že děcka bê mělê hlavně chodit do školê a né se negde producirovat na pódijô :-) . Ale světová premiéra PĎĎ se dêcky začiná chêstat po začátkô školniho rokô. Letos měla pohádka “O Martinovi, Jolance a knížeti Korundovi“ premiérô 13. března. Psalê smê o tem TOŤ. Jak nás včerá informoval principál a zároveň autor ê režisér fšeckéch divadelnich kôsu Karel Foltinu, maji Pteňáci za sebó ôž aji derniérô…

Za tô dobô vidělo pohádkô kolem 1500 diváku z Kostelecka, Konicka ê Prostijovska. Ti se během ôplênôléch tédňu do ptenské Zlaté kaplêčkê ve školni aulê přêjelê podivat na třêadvacátó pohádkô v podáni tehoto ansámblô. Přê tem mělê aji možnosť dat hlas nekerymô z devatenásti děckéch hercu. Sóčet pak dal aji konečny pořadi ‚na bedně‘ v každoročni anketě Ptenské Ferda.

A jak to dopadlo? 

1. Agáta Minxova, jako Jolanka – 409 hlasu
2. Oliver Šmilňák, jako Martin – 341 hlasu
3. Tomáš Pirek, jako kniže Korund – 296 hlasu

Nová laureátka tehoto oceněni si přêrozeně, podobně jak jeji kolezi na Oscarech nebo Tháliich, odnesla takê soškô – plyšovyho pesánka Ferdô. Po vêhodnoceni se pak eště fšeci, keři se na představeni podilelê, pôstilê do patnástikilovyho dortô od kôchařek ze školni jidelnê.

Na fotkách pani řiditelkê Vierê Šmilňákové je vêfocené ten zmiňované dort a principál Karel Foltinu, keré předává Ptenskyho Ferdô Agátě Minxové.

Facebook0
  • ferda1
  • ferda2

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy