placená inzerce
Déte nám vědět...

PĎĎ je krok před dalši světovó premiéró, bêlê smê na generálce

placená inzerce
pdd

Březen 11, 2016 12:52 / Furtovnik

Ze Pteni – Jenom dêbê to nebêlo nekemô jasny, co znamená zkratka PĎĎ. Je to pochopitelně Ptensky děcky divadlo. Ê dêž vzhledem k počtô světovéch premiér ôž děcké věk je dávno ten tam. V nedělô bôde třêadvacátá.

Principál PĎĎ Karel Foltinu je takê zároveň autorem a režizérem. Rozdil je akorát v tym, že gdêsê mô děcka řikalê ‚pane ředitel’, dneska, jak smê zaregistrovalê, mô řikaji Mistře, protože ředitelováni ôž před nejakym rokem pověsêl na hřebik a šil odpočévat, ô divadla ale zvostal dofčêl. Ptalê smê se pochopitelně, ešlê dotahne na to štvrťstoleti. Trochô naoko ôraženě :-) řikal, že žádny štvrťstoleti, ale má plán dohnat Šejkspira (Shakespeare), a k temô mô eště tak 12 kôsu zbévá.

Ale fčêl ôž k aktuálni světové premiéře. Menôje se to O Martinovi, Jolance a knižeťô Korundovi. Pochopitelně je to o mladé lásce a nejakym tym zlô, nad kerym přerozeně dobro zvitězi, a fšecko dobře dopadne. Pro tento připad je angažovanéch 17 hercu, 19 členu ‚company‘ a dalšich 5 školáku dělá technicky zajištěni. Tagže suma sumárum, do divadla ‚dělá‘ každé štvrté žák ptenské školê.

Aktuálni světová premiéra je v nedělô 13. března od třech odpoledňa. Bêlê smê se mrknót na pátečni generálce a mužem vám slébit, že se máte na co těšêt. Na fotkê se mužete podivat TOŤ

Abêste si ale nemêslêlê, že je to jenom takovy hrani si na divadlo. Za leta pusobeni PĎĎ odchovalo ôž jednô profesionálni herečkô – Ninô Horákovô, kerá absolvovala DAMU a hraje v Městskéch divadlech pražskéch. Na ôměleckó dráhô se chêstaji aji Lucka Hejlová na JAMU a Eliška Navrátilova na konzervatořê. A tož tak.

Facebook0
  • pdd

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy