placená inzerce
Déte nám vědět...

Ptenské Ferda pro princeznô Jitřenkô. Sezóna PĎĎ skončêla vêhlášenim herecké cenê!

placená inzerce
FERDA výřez

Duben 6, 2018 7:40 / Furtovnik

Od nás, ze zprávó od Karla Foltinovyho – Na jednô stranô radosť z oceněni, na drôhó možná aji trochô smôtkô, že je po fšeckym. Aspoň pro tento moment. Letošni sezóna Ptenskyho dětskyho divadla (PĎĎ) skončêla. 

Po derniéře PĎĎ to bévá každé rok sténak. Velké dort, oslavička, a takê vêhlášeni vitězu v divácké anketě Ptenské Ferda. V ni mužó hlasovat návštěvnici fšeckéch představeni pro nélepšiho aktéra na jevišťô. Bêlo to tak aji letos.

Sezóna skončêla ve středô 4. dôbna, a přê té přiležêtosti se naděloval aji neodmêslêtelné Ptenské Ferda. S principálem PĎĎ Karlem Foltinovym smê bêlê předem domloveni, že nám dá vědět, jak to dopadlo. A tož s obligátnim pohádkovym konstatovánim – jak řeklê, tak aji ôdělalê – se s vama fčêl mužem podělêt o krátkó tiskovó zprávô, keró nám s fotkama autor a režisér pětadvacáté pohádkê PĎĎ ‚O královně noci a princezně Jitřence‘ Karel Foltinu poslal. Jenom pro přêpomenóti, neco málo z generálkê před premiéró smê psalê TOŤ.

Ve středu 4. dubna skončila derniérou divadelní Ptenského dětského divadla. Letošní pohádku „O královně noci a princezně Jitřence“ vidělo v pěti představeních více než 1200 diváků, ať už na premiéře pro veřejnost nebo představeních pro mateřské a základní školy z Hrubčic, Konice, Kostelce na Hané, Lipové, Mostkovic, Protivanova, Stražiska, Suchdola a samozřejmě i Ptení. Po derniéře byly tradičně vyhlášeny výsledky hlasování diváků. Vítěz získal prestižní cenu – plyšového pejska – Ptenského Ferdu. Letos si ho odnesla představitelka titulní role princezny Jitřenky Justýna Božková se ziskem hlasů 381. Na medailových pozicích se umístila na druhém místě třetí dvorní dáma v podání Karolíny Vavrdové za 303 hlasy a na třetím místě Zbyněk Novák, který za roli prince Jasana získal 259 hlasů. Nakonec si všichni, co se na představení podíleli, pochutnali na zhruba dvacetikilovém dortu.

Ferda topten

Facebook0
  • FERDA výřez
  • FERDA_06FB
  • FERDA_26FB
  • FERDA_27FB

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy