placená inzerce
Déte nám vědět...

Po deviti letech Stracené Ráj znovô křtil, to další cédo pré tak dlóho trvat nebôde

placená inzerce
Křest

Červen 5, 2016 10:30 / Furtovnik

Z Mezêc – Gdo nezná Stracené Ráj, to nemuže bêt ani doopravdické Hanák. Co si bôdemê nalhávat. Kapela, kerá před rokem znovô povstala z popela, jak bájné Fénix, nic neztratila na svym glancô. To dokázala aji přê sobotnim křtô nové plackê na mezêckym RECESFESTô, o kerym vám takê eště napišemê.

Gde jinde bê měla kapela pokřtit svoje novy cédéčko, než na domácim hřišťô? A to doslova a do pismena, protože mezêcké ‚sportovni areál‘ bêl svědkem historické ôdálosti. Čtvrtý řadovy cédo Stracenéch Ráju se oficiálně představilo fanóškum v sósedstvi zkôšebnê, gde se to fšecko rodilo.

Ze ‚Stracenéma‘ klôkama smê se poprvni potkalê před letama, dêž nám dal tip Viťa Křêvánku, keré má nahrávaci studijo v Němčêcách nad Hanó. Straceni Ráji tenkrát, sténě, jak aji letos zjara, dělalê svoje dneska ôž kultovni a zlomovy cédéčko. A mê smê tam dorazêlê v momentě, dêž se nahrávalo nedomêslêtelny sborovy HEJ k pisničce Trávnikář. To bêlo to první, co smê za dveřama nahrávacího studija z tenkrát chêstanyho cédéčka slêšelê. Od té dobê nekemô přêbêla nejaká ta šedina nebo pár kil navíc a na jaře se Straceni Ráji, až na jednô personálni změnô ô kytarê, vrátilê v plné zestavě do Němčêc k Viťovi Křêvánkovymô znovô. Psalê smê o tem TOŤ.

A jak v sobotô řikal Marek Ošťádalu, pisničkê na novym cédô só ôž dělany s trochô jinšim pohledem na svět, keré přênášijó přêbévajici leta. Ešlê ale módřéšim, o tem bê se v nekeréch šlágrech dalo s uspěchem pochêbovat :D . Třeba takové Kubrt, čê podobny kóskê… Pod pódiem se zešlê aji takovi, co v době vêdáni předchoziho cédéčka bêlê sotva mali šôšni nebo nebêlê eště ani vubec na světě. Ale zpivalê si stary flákê sténě jak třeba jejich zploditeli. Bêl to prostě masakr, jak má bêt!

Dêž smê po Markovi s Kódlem chtělê nejaky tiskovy prohlášeni, řikalê, že to všecko dobře dopadlo, a tak že to stači, vic se k temô vyjadřovat néni potřeba. A skôtečně, takovy věcê je lepši zažêt v přimym přenosô, než si o nich vêkládat. Kmotrama novyho cédéčka se stal ředitel litovelského pivovarô Lumir Hênečku a spřátelená kapela Traktor.

Křtilo se pochopitelně litovelskym Moravanem, ovšem z lahváču. Klôci ze Stracenyho Rája k temô mělê pré svoje duvodê. Šak si to poslechnite na videô. Dalši plackô bê ale rádi přêneslê rozhodně dřiv, než za osm let. Tož ôvidimê. Každopádně na fotkê se mužete podivat TOŤ a mê mužem jenom konstatovat, že smê rádi bêlê ô teho né jenom pro to, abêhmê vám o tem muhlê napsat….

Facebook0
  • Křest

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy