placená inzerce
Déte nám vědět...

Plômlov se přestěhoval do Prostijova. Ať to nemaji Prostijováci tak daleko!

placená inzerce
DSC_2010

Leden 11, 2020 11:11 / Furtovnik

Z Prostijova – Pravda, bêlo bê těžko stěhovat celé Plômlov aji ze zámkem a přehradó do Prostijova. Ale trochô to přêpominá takovy to pořekadlo – gdêž nende Mohamed k hoře, mosi hora v Mohamedovi :-) .

Od štvrtečniho večera je prostijovské zámek plné Plômlova. Aspoň teda jeho nová véstavni galéria. A gdêž si to tak člověk pronde, až ho překvapi, kolêk muže mět plômlovské zámek podob.

Možná nekeho v této sóvislosti napadne pasáž ze Švejka, gdêž se ô vyslechô ptalê, ešlê je těžky fotit nádraži. „Lehčí než něco jinýho, poněvadž se to nehejbá a pořád to nádraží stojí na jednom místě a člověk mu nemusí říkat, aby se tvářilo příjemně.“ Ono bê se to muhlo zdát podobny aji s takovym zámkem, ale jak je na fotkách žáku SŠDAM ê přêzvanéch profesionálnich fotografu vidno, pokaváď má člověk dobry oko, muže zdánlêvě neměnná věc vêpadat pokaždy jináč.

Cely to zbôntovala plômlovská srdcařka Edita Lachmanova. Za pomocê grantô od IBM Services zaměřenyho na vzděláváni dala dohromadê štôdentê oborô fotografie SŠDAM v Prostijově s lekrotkama Pavlinó Novotnó a Venduló Burgrov, pro kery nachêstala na plômlovskym zámkô fotografické workshop. Z teho vznikl cyklus fotek, keré bêl na véstavô rozšéřené eště o dalši obrázkê profesionálnich fotografu. Ze fšeckéch bêlê pak po pečlêvym odbornym prohliženi vêbrany fotografie pro nástěnné kalêndář.

A proč se Plômlov stěhoval do Prostijova? Na to měla Edita Lachmanova jednodôchó odpověď. Vlastně dvě! Jedna věc je ta, že tymto časem v zámeckéch prostorách bê bêla zêma a nepřiliš komfortně. Drôhá věc je, že hromada Prostijováku bê si vélet na Plômlov rozmêslêla a véstava bê tym pádem neměla takové efekt. Což je pochopitelny a pro ňô samotnó až překvapivá návštěva na vernisážê temô dávala zapravdô. K vidni to bôde do konca ledna.

Na maló koštovačkô z vernisáže se mužete čihnót TOŤ.

 

Facebook0
  • DSC_2010

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy