placená inzerce
Déte nám vědět...

Ôž to frči. Oprava sêlnice z Laškova na Lôdeřov skončêla o dva měsice dřiv. Pěnčénském se ôlevilo!

placená inzerce
laškov3

Červen 29, 2020 12:32 / Furtovnik

Od nás – Od začátkô března trápila né jenom šoféra, ale aji lêdi na objizdné trasê, zavřená sêlnica z Laškova na Lôdeřov, potažmo z Konice na Olomóc. Temô je ale konec. Před vikendem se to  tadêma zas rozjelo.

Puvodně to mělo bêt až do 28. srpna, navic se šôškalo, že jak se do teho hráblo, bêlo to horši než se čitalo, tym pádem aji na dyl. Jenomže fšecko je jináč! Sêlnica z Laškova k hranicim prostijovskyho okresô s olomóckym je ôž hotová.

Nešlo o jenom samotné ‚koberec’, po kerym se to fčêlka frká, jak po dálnicê. Opravoval se aji jeden most ô ‚dolniho mléna‘ za Laškovem. Připravê na to fšecko začlê ôž v rokô 2016 a cely to bêlo potřeba rozdělêt do etap.

Objiždět se to mosêlo přes Pěnčén, gde ôž tak špatná sêlnica dostala pořádně zabrat. Kvulêvá havarijnimô stavô a následné opravě mostô mezê Gandijó (Kandia) a Laškovem se tadêma objiždělo do loňskyho prosênca a od března zas. Takže aji Pěnčénšti s dřivjéšim otevřenim maji duvod k radosti.

S ôž zmiňovanó loňskó etapó to dokôpê stálo 47 mega, za kery se ôdělalê dva novy mostê a 1700 metru sêlnice. Ze dvóch třetin to zacálovalê unijni dotace. Fotkê z otevřeni mámê z webô olomóckyho kraja.

Facebook0
  • laškov2
  • laškov3

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy