placená inzerce
Déte nám vědět...

Ôž se chêstáte na Středověky odpoledne do Brodkô ô Prostijova? Jeden z vás bere rodinô zadara!

placená inzerce
brodek

Září 15, 2018 8:27 / Furtovnik

Od nás – Začátkem tédňa smê psalê o tym, že né jenom prostijovskéma hodama žêje Haná. Hodové vikend v Brodkô ô Prostijova zve aji na středověky odpoledňa.

O Středověkym odpoledňô na zámkô v Brodkô ô Prostijova smê vám ôž neco psalê TOŤ. Kromě nejaké té šermovačkê a komplet bitkê v podáni skupinê historickyho šermô BUHURT bôdete muct nahlidnót aji do teho, jak se třeba ve třeba ve středověkô vařêlo nebo dobově žêlo. Pomêslnym hosittelem na zámkô v Brodkô bôde rodina Belcredi. A jich se tykala aji naša sótěžni otázka o vyherni vstupny pro rodinô dvóch dospěléch a dvóch děti.

Ptalê smê se na to, od gdê rodina Belcredi má brodecké zámek ve svéch rôkách. Pokuď de o rod přimo tehoto přijmeni, pak je to od rokô 1992, gdê ziskal v restitucê zámek Richard Belcredi. O to muhl ale požádat jako dědic rodô Kálnoky, keré ho vlastnil od rokô 1827. Tagže oba dva têto letopočtê mužemê považovat za správnó odpověď.

A fčêl teda to hlavni, gdo vêhrál? Rodinkô muže vzit zadara v nedělô na vélet do Brodkô ô Prostijova Antonin Žákovské z Přerova. Pěkné vélet přijemê né jenom mô, ale fšeckém, keři se do Brodkô v nedělô vêdaji.

hody brodek

Facebook0
  • brodek

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy