placená inzerce
Déte nám vědět...

Přes vikend maji hodê aji v Brodkô ô Prostijova. Chcete volňásek na Středověky odpoledne na zámkô?

placená inzerce
hody brodek

Září 11, 2018 9:52 / Furtovnik

Od nás – To furt jenom je řeč o prostijovskéch hodech. Ale zároveň s něma só dêcky hodê aji v Brodkô ô Prostijova. A určitě bôde stát za to se tam zastavit. Nedělni odpoledni program bôde na brodeckym zámkô.

Středověky odpoledne na zámkô v Brodkô ô Prostijova mužete zažêt v nedělô 16. záři. O program se postará skupina historickyho šermô Buhurt. Jenom tak mimochodem, jak nám prozradil Václav Večeře z brodeckyho spolkô Kultura na dosah rôkê, keré to pořádá, mezê šermiřama se objevi aji Kristina Belcredi, kerá je neteřó sóčasnyho majitela zámkô.

Pro pořádek – rod Belcredi, konkrétně hrabě Richard Belcredi, ziskal zámek v rokô 1992 v restituci, jako dědictvi rodô Kálnoky, keré na zámkô sidlêl od rokô 1827 do konfiskace v rokô 1945. Zpôstošené zámek začal hrabě Richard po nečem zas dávat do rychtykô. Aji po jeho smrti v rokô 2015 muže dik temô zámek žêt dál, konkrétně třeba aji přê Středověkym odpoledňô.

A jak je to s tema brodeckéma hodama? Sténak, jak v Prostijově, toť maji kostel Povéšeni sv. Křiža, postavené v rokô 1726. Je teda pochopitelny, že zároveň s Prostijovem só hodê aji tadê.

Mê smê ale v titulkô slébilê volňásek na nedělni Středověky odpoledne. Ve hře je rodinná vstupenka pro mamô, tatô a dvě ratolesti. Vêhrát jô muže ten, gdo nám na náš redakčni mail furtovnik@gmail.com správně odpovi na otázkô, od keryho rokô rod Belcredi má brodecké zámek ve svéch rôkách. Odpovidéte népozďéš do pátkô 14. záři 8 hodin ráno. Pak ôž jenom mosite spolihat na štěsti, abêhmê vás vêlosovalê.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy