placená inzerce
Déte nám vědět...

Nélepšim tató v Olomóckym krajô je tatinek Emičkê Odehnalové z Konice

placená inzerce
táta roku1

Červen 29, 2016 8:45 / Furtovnik

Z Konice od Kateřênê Skřebské – Za tatô rokô se asi pokládá gdejaké tatik, málokeré jim ale ve skôtečnosti je. Přê přiležêtosti Dňa otcu v Olmikô bêl oceněné ten skôtečné tata z nétatovaťéšich. A aspoň co mê vimê, tož si to Jakôb Odehnalu rozhodně zaslóži.

V unorô smê bêlê mediálnim partnerem Koncertô pro Emičkô. O tmy smê psalê TOŤ. Připravó koncertô, o keré smê takê informovalê, se takê začalo vic vědět o malé Emičce Odehnalové a jeji rodině, kerá se se snažêla vêtvořêt podminkê pro, pokuď možno, jeji uspěšnó léčbô. Rodiči bêlê postaveni před zásadni rozhodnôti, ale snažêlê se ôdělat to néllepši, co v ten moment šlo.

Proto nominacô Jakôba Odehnalovyho na nélepšiho tatô Olomóckyho kraja považôjemê určitě za zaslóženó a oceněni jako logicky a neoddiskutovatelny. Na připravě zmiňovanyho Koncertô aji dalši podpoře se podilela aji Charita Konica a jeji Mateřsky centrum Srdičko nakonec poslalo aji nominacô. Tož je névêšši čas ôž slovo předat Kateřêně Skřebské z konické Charitê, kerá o tem vi o hodně vic, než mê.

Nejlepší TÁTA Olomouckého kraje roku 2016 je Jakub Odehnal z Konice

Ocenění obdržel tatínek vážně nemocné Emičky, který kvůli její léčbě přerušil svou kamenickou živnost, vzdal se svých koníčků a veškerý čas a úsilí věnuje své nemocné dcerce a podpoře rodiny. Jako ocenění za všechno jeho úsilí, trpělivost, odříkání, sílu a odhodlání navrhlo Jakuba na tuto cenu Mateřské centrum Charity Konice „Srdíčko“. Táta roku je ocenění pro aktivní táty. Nominují je rodiny, přátelé či organizace. Již tradičně se předává na Tátafestech konaných u příležitosti Dne otců.

Emička má diagnostikovanou rakovinu měkkých tkání (alveolární rhabdomyosarkom) od léta minulého roku, kdy spadla z prolézačky a na zádech se jí objevila boulička. Od té doby Jakub jezdí s Emou několikrát týdně na brněnskou dětskou onkologii, kde často zůstávají celý týden. Mezi pobyty v nemocnici a dojížděním na vyšetření shání speciální výživové doplňky, pomáhá upravit domácnost podle přísných hygienických norem, aby se Ema nemohla nakazit, protože má oslabenou imunitu a věnuje se malému dvouletému synkovi Kryštofovi.

Na podporu léčby pro Emičku zorganizovala skupina nadšenců, většinou muzikantů, benefiční koncert a sbírku. Tu pomohla zaštítit Charita Konice. Nyní Charita připravuje společně s Odehnalovými založení svépomocné skupiny rodin onkologicky nemocných dětí, která chce dát prostor ke sdílení, výměně zkušeností a informací všem, kdo zažili či zažívají něco podobného a mohou o svých zkušenostech a zážitcích diskutovat a vzájemně se podporovat. Každý, kdo má zájem o zapojení do skupiny, může kontaktovat Charitu Konice:

Kateřina Skřebská
Charita Konice

Facebook0
  • táta roku1
  • táta roku2

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy