placená inzerce
Déte nám vědět...

Neco z žêvočêšné vyrobê. O srazô ‚prasat‘ smê psalê ê pro časopis MY!

placená inzerce
my2

Srpen 12, 2018 8:22 / Furtovnik

Od nás – Ôž smê se dřiv zmiňovalê, že smê tak trochô začlê kamošêt s časákem MY z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. A protože je nám svym směrovánim hodně blézké, néni duvod, abêhmê se nepodělêlê s tym, co smê psalê ve Furtovnikô, aji na celoplošné urovni.

Sténak, jak ož smê psalê pro časopis MY o lošťêckym řezbářovi Jaroslavô Benešovi, keryho pravidelni čtenáři z Furtovnikô určitě znaji (přêpomenót si mužete TOŤ), v srpnovym vêdáni zábavnyho měsičnikô o vážnéch věcech se mimo jinšiho mužete znovô vrátit k celostátnimô srazô skutru na Plômlově, kerymô dominovalê legendárni ‚prasata’.

Smê rádi, že mužem takovó formó přêpominat Hanó ostatnimô světô. A sténak, jak to bêlo v připadě lošťêckyho řeznářa, aji v článkô ‚Ze života ‚prasete“ je aji pár řádku v hanáčťêně, tentokrát malé básničkê věnované právě proslôlé Čézetě.

A co se v srpnovym MYjô dočtet dál? Tradičně neco od Jarka Nohavicê, pokračôje seriál o pivě od Ladislava Jaklovyho, neco z historie Československa, neco si počtete aji ve slovenčêně, čê se mužete zapojit do sótěže O miskô vtipné kaše. Ale aji dalšiho zajimavyho čteni je tam tolik, že vám to vêdrži do dalšiho vêdáni…

Facebook0
  • my1
  • my2
  • my3

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy