placená inzerce
Déte nám vědět...

Neco od nás se dočtete aji v časákô MY z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska

placená inzerce
MY Beneš

Červen 12, 2018 11:00 / Furtovnik

Od nás – O novym časákô MY smê se ôž před časem zmiňovalê, mužete si to přêpomenót TOŤ. V nénovjéšim, teda červnovym, čisle se objevôje aji neco málo od nás, nechêbi ani malé exkurz do hanáčtênê.

Na spolôprácê smê se s redakcó časákô domlovilê ôž zjara. Měsičnik celym svym názvem (MY z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska) naznačôje, o co v něm de. A mosimê řict, že v tymto mámê cosê společnyho. Aji mê rádi ôkazôjemê a pišem o tem, co je ô nás na Hané dobryho, abê lêdi pořáď jenom nehledělê, co je gde jinde lepšiho, ale spiš si všimalê, čim fšêckym se mužem pochlôbit mê samotni. A co bê naopak gdo muhl závidět nám! Včetně hrdosti na naše hanácky nářeči.

Nebêl teda problém najit spoječnó řeč, gdêž aji MY, aji MÊ ( :-) ) to mêslimê vlastně uplně sténak. Smê rádi, že mužem prezentovat Hanó aji na celostátni urovni, včetně hanáčťênê, kerá je v článkô o řezbářovi Jaroslavô Benešovym poôžêtá ve formě malé notickê, protože lêdi ve zbêtkô republikê bê to ve většim rozsahô asi moc nepobralê…

A tož vám přêkládámê dukaz v grafická úpravě studia Q point. Jináč aktuálni čislo časopisô MY vêšlo 7. června a kromě zmiňovanyho článkô od nás si mužete přečist třeba o nadějich kardinála Dukê, ‚sladkéch‘ třêcátéch letech, čê zajimovéch osobnosťách našé histórie, o keréch se v dějepisô neôčêlo. Počtete si, o tym žádná!

MY6_titul

Facebook0
  • MY Beneš

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy