placená inzerce
Déte nám vědět...

Na dálnicê ô Lipnika to trochô lepilo, hasiči to mosêlê opláchnót!

placená inzerce
lipnik1

Září 14, 2018 7:57 / Furtovnik

Od hasiču – Nejak se nám to posledni dobó po sêlnicê rozlivá. Néni to dlóho, co se z Olmika na Mohelnicô neplánovaně asfaltovalo, přêpomenót si to mužete TOŤ, fčêlka zas nejaké sajrajt vêtekl ô Lipnika nad Bečvó.

Ve štvrtek před polednem, přesně v 11:38, došla na hasiče hláška, že se cosê vêlilo z barelu v přêpojovacim prôhô na dálnicê D47 ô Lipnikô nad Bečvó. A tož mělê profici z Lipnika a Přerova vyjezd.

Co se vlastně stalo? Náklaďák převážel kubikovy barelê s nejakym sajrajtem, devět z nich to neôstálo a za jizdê chlástlê na zem. A jak s sebó mlasklê o asfalt, tož se pochopitelně rozmarastilê a obsah vêtekl na sêlnicô a do přikopê.

Naštěsti se podle přepravnich papiru zjistilo, že to néni zas až taková katastrofa. Mělo jit o nejaké drôh lepidla, keré néni škodlêvé ani pro zdravi lêdi, ani pro žêvotni prostředi. A tož aspoň neco pozitivniho.

Na hasičich pak ale bêlo, abê ôdělalê ordnung. Lepidlo nédřiv zeškrábalê a pak to pořádně opláchlê vodó. Velitel zásahô si pro zichr vêžádal přitomnosť nekeho z žêvotniho prostředi. Mosêlê takê přêjet eště aji profici s Olmika s technickym autem, abe posbiralê tê barelê.

V mistě se celó dobô jezdilo kêvadlově. Než se fšecko dalo do rychtykô, trvalo to do 14:10 hod. Fotkê mámê od hasiču.

 

Facebook0
  • lipnik1
  • lipnik2

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy