placená inzerce
Déte nám vědět...

Letošni Ptenské Ferda se mosêl rozpulêt, ale radosti rozhodně neôbral

placená inzerce
FERDA_23x

Červen 3, 2019 8:29 / Furtovnik

Ze Pteni, s fotkama a zprávó od Karla Foltinovyho – Minôló nedělô bêla ve Pteni světová premiéra pohádkê Karla Foltinovyho Dva prsteny v podáni Ptenskyho děckyho divadla (PĎĎ). Psalê smê o tem TOŤ.

Zešil se tédeň s tédněm a je ôž aji po derniéře. Škoda! Dva prstenê mělê letos na stálé divadelni scéně PĎĎ v ptenské školê pět představeni. A jak ôž to bévá zvêkem, po poslednim se všehlašovala aji divácká anketa Ptenské Ferda o néoblébeňéšiho herca. Tentokrát to dopadlo trochô jináč, než bévá zvêkem. O Ferdô se totiž mosêlê podělêt hneď dvá aktéři, keři ovšem na střidačkô alternovalê ve sténé rolê čaroděja Fadžaruddina.

Jenom přêpomeňmê eště, že právě to bêla rola, v keré se na posledni chvilô, asi 14 dni před premiéró, měnilo obsazeni, protože puvodni představitel s tym praštêl a bêlo jô teda potřeba přeobsadit a znovô dozkóšet. Ale povedlo se!

O Ptenskym Ferdovi nám napsal principál, autor a režisér Karel Foltinu. Přêdal fotkê aji nejaky statisticky udaje. A tož pokaváď vás to zajimá, mrknite na to.

Letošní divadelní sezóna Ptenského dětského divadla skončila po pěti představeních úspěšné pohádky Dva prsteny v pátek 31. května. Ve školní aule se od premiéry po derniéru vystřídalo zhruba 1200 diváků. Na závěr byly vyhlášeny výsledky divácké ankety o nejoblíbenějšího herce „Ptenský Ferda“. Držiteli tohoto prestižního ocenění a malého plyšového pejska se stali letos dva deváťáci alternující v roli čaroděje Fadžaruddina – Štěpán Horák a Oldřich Kvapil, kteří získali 337 hlasů, před vílou Elizabeth – Alžbětou Klapkovou (252 hlasy) a princeznou Arankou – Justýnou Božkovou (240 hlasů).
Poděkování za úspěch představení patří ale nejen jim. Skvělé výkony podali i všichni ostatní herci, dětští technici, ale i tvůrci kostýmů, kulis, rekvizit a další spolupracovníci z řad pedagogického sboru školy i někteří rodiče.
K čestným funkcím vítězů patří každoročně nakrojení absolventského dortu, který tradičně upekla a nazdobila vedoucí školní jídelny.

Karel Foltin

ferda výsledky

Facebook0
  • FERDA_03x
  • FERDA_21x
  • FERDA_23x

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy