placená inzerce
Déte nám vědět...

K vyhře na Slôžénskym koštô smê přêšlê, jak slepi k hóslim :-) . Ale přêrozeně smê si jô nenechalê!

placená inzerce
komise

Leden 29, 2017 12:02 / Furtovnik

Ze Slôžéna – Aspoň na chvilkô smê se v sobotô kvičeró zastavilê ve ‚Zlaté devitce’. Pro tê, co eště furt nevijó – to je sidlo spolkô Hanáci Slôžén. A zrovna mělê otevřeny dveřê a košt šlihovice. Tož smê tam vlezlê!

V otevřenéch dveřách smê se tadê zastavilê aji loňské rok, to si mužete přêpomenót TOŤ. Zopáklê smê si to v sobotô poznov. Košt šlihovice tadê mělê ale ôž potřeti. Jak smê se dozvědělê, pro letošek kralovala merôňková.

Pětičlenná poroty vêbirala z dvacitkê vzorku. Řikal nám jeji předseda Zdenek Kalu, že oproti loňskô bêlo miň koštováni, loni bêlo vzorku šestatřêcet. Eště protentokrát se posôzovalo fšecko dokupê, ale propřiště ôž ôvažôjó o rozděleni do karegóriji, abê se nemichalê jabka s hrôškama, respektive třeba klasická kadlátková s jinéma ovocnéma, a tak.

Ôž smê v titulkô naznačêlê. že smê se neplánovaně zapojilê do sótěženi takê, a navic aji vêhrálê. Ale néni to tak uplně pravda. Hlavni cenô smê sice převzalê, ale jenom symbolickê, v zastópeni Jana Valentovyho z Bilovic. Cêzim peřim ani šlihovicó se nemámê ve zvêkô chlôbit, tož pochopitelně po ceremoniálô se fšeckê poctê přiležêtostně předaji pravymô vitězovi.

V pravidlech nebêlo žádny omezeni, že bê muhl každé poskêtnót jenom jeden vzorek, připadně ani že bê to mosêl bêt trôňk z této sezónê. Jak poznamenal Zdenek Kalu, právě ô merôňkové si mêsli, že néni letošni, protože zjara marhôle v okoli věčinó pomrzlê, ale na to se pré ve Slôžéně nehraje.

Následně koštovat a posódit, ešlê porota rozhodla správně, mělê možnosť aji přitomni, keři si muhlê nechat nalit ze fšecké vzorku. Pokaváď to zvládlê a pokaváď eště bêla. Na večir měla přêjet aji mozêka, na chôť bêla eště aji zabijačková polivka a gulášek, tož určo mělê na Zlaté devitce dveřê otevřeny dlóho do nocê. Na fotkê se mužete mrknót TOŤ.

1. Jan Valenta – merôňka
2. Zdeněk Kala – kadlátka

3. Jana Šmídová – merôňka

Facebook0
  • komise

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy