placená inzerce
Déte nám vědět...

Ve Slôžéně bêlê otevřeny dveře, ale né fšôdê. Luftovalo se na čisle popisnym 9!

placená inzerce
DSC_0004

Leden 31, 2016 10:22 / Furtovnik

Od nás – Vêpadá to tak, že se ve Slôžéně střidaji a jednó za čas dêcky pozve negdo ostatni na hratvô. Ale je to uplně jináč. Grônt s čislem popisnym 9 kópil slôžénské spolek Hanáci, keré pořádal deň otevřenéch dveři s koštem šlihovice a zabijačkovéch dobrot.

Čislo popisny 9 si Hanáci kópilê před dvóma letama s tym, že z něho ôdělaji kulturni a osvětovy centrum. Po maléch kósičkách se to daři, ale stoji to peněz jak želez. To je jasny. A takê hromadô robotê, keró nigdo nezaplati. A tak si pozvalê fčêlka na návštěvô veřejnosť, ať takê lêdi kolem vidijó, že to nésó jenom řeči a práca žádná.

Přêjelê smê se podivat takê a bêlo tak narvany, že se ani nedalo gde sednót a v klidô povêkládat. Řikal nám Franta Vêhlidalu od Hanáku, že sami takovó návštěvnosť nečekalê a aji plánované košt pálenek dal odborné porotě vic práce, než předpokládalê, protože se jim zešlo třêcet vzorku. A to né jenom z okoli. Troškô z teho podezřival aji Furtovnik, protože po zveřejněni plagátô na našim webô do Slôžéna začala miřêt ohnivá voda od Přerova až po Litovel. V sobotô smê ale bohužel mosêlê odjet před vêhlášenim vysledku a do tehoto okamžikô se nám je nepodařêlo zjistit, tož mužem jenom řict, že nélepši bêla marhôlová, teda meruňkovica, kerá měla mezê vzorkama čislo deset.

Franta Vêhlidalu takê řikal, že rozhodně nechcó nic nechat náhodě, a tak se snažijó hledat prachê přes projektê ze fšeckéch stran. Velkó podporô maji z Regionô Haná aji Olomóckyho kraja.

Šlihovicô nám sice nabidlê, ale z objektivnich přičin smê si jô dat nemuhlê, tož smê aspoň prublê vyborné guláš Kosiřan a až se bôde neco dit, tak se zase rádi zajedem do Slôžéna mrknót. Jak to tam žêlo, se mužete mrknót toť.

Facebook0
  • DSC_0004

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy