placená inzerce
Déte nám vědět...

Hodinê v Dobromilêcách ôkazôjó furt štvrť na pět. Snaď pomuže spravit čas Schola Cantorum!

placená inzerce
DSC_0566

Září 9, 2019 7:04 / Furtovnik

Z Dobromilêc – Na věžnich hodinách kostela Všech svatéch v Dobromilêcách ôž nejaké ten čas stoji čas. Štvrť na pět je ať se podiváte ráno, v poledne nebo večir. Furt sténak. A tož je jasny, že tadê neco neštymôje!

Neco o věžnich hodinách v Dobromilêcách smê psalê v pátek TOŤ. Jak smê aji zmiňovalê, v nedělô smê do Dobrátek zajelê, abêhmê na mistě zjistilê co a jak. Řikal nám Václav Drnovské, že takovy věžni hodinê potřebôjó dat generálně do rychtykô co 25 let. Posledně v rokô 2007 to uplně nedopadlo, aji proto, že ôž teho bêlo za tê leta na ně dosť. Je teda potřeba celé hodinové stroj do šróbečka rozebrat, promazat a dostat do lepši kondice, abê to zas aspoň to dalši štvrťstoleti vêdrželo.

Smišené pěvecké zbor Schola Cantorum ôž v Dobromilêcách nepomáhal poprvni. A tak přêšil helfnót aji tentokrát, abê hodinê zas šlapalê a nad celó dědinô spolehlêvě ôkazovalê, ešlê ôž kvaltovat dom, nebo je eště chvilka časô. Pod vedenim zbormistra Petra Kolařovyho a za přêspěni mezzosopranistkê Zdeňkê Poláškové a tenoristô Tomáša Jeřábkovyho slêšel zaplněné dobromilêcké kostel jak to nélepši z repertoárô Scholê Cantorum, tak aji slavny kôsê v podáni skvěléch sólistu. Ve dvóch skladbách za pomêslné dirigentské pultik se na dobromilêckym kurô postavila aji naša redaktorka Helenka Havelka Baronova. Snaď se tym fšeckym na dobrovolnym vstupnym podařêlo našpórovat aji nejakó tô kačkô na vêladěni hodinovyho stroja.

Samotná Schola Cantorum ale rozhodně eště fajront nemá, v nedělô 6. řijna se chêstá zpivat do Brna a po Novym rokô v Prostijově Ô Povéšeni se znovô ohlidne za vánočni dobó. Nejaky fotkê z Dobromilêc só TOŤ. Nandete tam jak fotkê Furtovnikô, tak našé fanynkê a člênkê Scholê Cantorum Vlaďkê Plôháčkové.

Facebook0
  • DSC_0566

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy