placená inzerce
Déte nám vědět...

V Dobromilêcách bôde Schola Cantorum v nedělô zpivat věžnim hodinám

placená inzerce
DSC_0019

Září 6, 2019 7:39 / Furtovnik

Od nás – Zpivat věžnim hodinám, to bê se muhlo nekemô zdát jak házeni hrachô na zeď. Ale abêste si nemêslêlê, gdêž se chce, fšecko de. A rozhodně to néni jenom takové rozmar. Ê gdêž dneska se ôž člověk nedivi pomalô ničemô…

Ale vážně. Fšecko má svuj čas. Ê ten čas…na věžê kostela Všech svatéch v Dobromilêcách. Možná se to nekemô zdá uplně banálni věc, ale aji takovy věžni hodinê maji svuj přiběh. Tê dobromilêcky bêlê vêrobeny v rokô 1900 v Brně ve firmě Františka Moravusa, ve sténé rok bêlê takê vêsvěceny a ôvedeny do chodô.

Nad Dobromilêcama teda věžni hodinê tikaji ôž bezmála 120 let. Za tô dobô si teda trochô té péče zaslóžijó. Jak se piše na farnich stránkách, generálka proběhla v rokô 2007, ale nedopadlo to uplně tak, jak bê bêlo potřeba. A tož po letech ruznéch peripetii přêšil čas neco s tym z grôntô ôdělat. A ono to, pravda, neco stoji…

V minôléch letech bêlo potřeba shánět prašôle takê na varhanê, pak přêšlê na řadô zvonê a hodinê. Prostijovské sbor Schola Cantorum ôž tadê svym benefičnim vêstópenim nejakó kačkô pomáhal zehnat a stény to bôde aji v připadě věžnich hodin. Sbormistr Petr Kolařu sice pusobi jako varhanik a regenschori v katedrálê sv. Petra a Pavla v Brně, a takê ôči na brněnské konzervatořê, ale Dobromilêce só jeho rodná farnosť, a to člověkô zvostane na celé žêvot.

Smišené pěvecké sbor Schola Cantorum pod řizenim Petra Kolařovyho a za přêspěni dalšich hostu vêstópi v konzertô pro věžni hodinê v nedělô 8. záři. Za dobrovolny vstupny nedostanete jenom parádni zážêtek, ale odnesete si ê pocit, že ste nečemô pomuhlê. A nemêslête – mê tam bôdemê takê!

koncert schola cantorum

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy