placená inzerce
Déte nám vědět...

Hanáci ze Slôžéna nachêstalê dětské karneval aji oslavê MDŽ. Stihlê to na posledni moment!

placená inzerce
DK_1

Březen 16, 2020 8:19 / Furtovnik

Od nás, s reportem od Frantê Vêhlidalovyho – Doba je divná, co si bôdem namlóvat. Ale eště před nezbêtnéma opatřenima, kvulê kerém vlastně nezbévá, než sedět doma, stihlê ve Slôžéně na posledni chvilô dětské karneval aji oslavô MDŽ.

Minôlé vikend bêl néspiš na nejaké čas posledni, gdê se muhlê lêdi potkat a společně neco podniknót. V připadě Slôžéna se to na posledni chvilkô povedlo mistnimô spolkô Hanáci. Ten v sobotô odpoledňa narychtoval pro děcka karneval, ten pak večir vêstřidal jak se patři večůůůůrek k MDŽ.

Aji v tymto připadě plati, že nemužem bêt fšôdê. Ale informoval nás Franta Vêhlidalu od Hanáku, z obóch akci nám poslal report a přêdal aji fotkê Petrê Zapletalové a Jana Sýkorê. Mrknót na ně mužete TOŤ. A fčêlka ôž zprávê přimo z mista děni…

Stihlo se to ještě před Nouzovým stavem.

Dětský karneval ve Služíně – Komunitní centrum Regionu Haná z.s.

 

V sobotu 7. března 2020 v době od 14 do 17 hodin se v zasedací místnosti OÚ ve Služíně  uskutečnil Dětský karneval 2020. Přípravu, výzdobu místnosti, program, občerstvení, zhotovení masek pro děti a další nezbytné úkony zabezpečily maminky Komunitního centra Služín spolku Hanáci, pečující o malé děti, a to Monika Šilhánková, Petra Zapletalová, Veronika Nováková, Veronika Brančíková, Štěpánka Šťastná a Lenka Šilhánková. Technická i materiální podpora se připravovala od 2. do 7. března.  Pro děti byly nachystány hodnotné ceny do soutěží i tomboly, dobré občerstvení i pitný režim. Na výzdobě místnosti se podílely i samotné děti. Děti měly velikou radost z tohoto setkání, protože v tak velkém počtu se ve Služíně ještě nesetkaly. Těšilo je rovněž, že se mohly na výzdobě i přípravě karnevalu samy podílet.

Karneval zahájil místní komunitní pracovník, který přivítal všechny děti, maminky, tatínky, babičky a dědečky. Pak všechny seznámil s programem, a začalo defilé masek. Každé z dětí bylo představeno a porota složená ze všech dospělých mohla začít s hodnocením soutěže o nejlepší masku. Poté byly zahájeny různé dovednostní soutěže, které organizovaly přítomné maminky a starší děti. Mezi maskami byli piráti, tygr, lékař, zdravotní sestřička, kočička, princezny, čarodějice a čarodějové, kadibudka, klíště přisáté u maminky, stařenka, a další pohádkové bytosti. Na programu byla také bohatá tombola, ve které bylo na 50 různých cen od sladkostí, přes křídy, fixy, modelínu, omalovánky karnevalové předměty a další hodnotné ceny. Děti si také zatančily při reprodukované hudbě, přičemž největší úspěch měla písnička Jede, jede mašinka ………………

Setkání podpořilo pospolitost dětí ze Služína a jejich rodičů, z nichž se někteří setkali poprvé. Umožnilo jejich zapojení do společného tvoření, provádění výzdoby, pečení cukroví i organizování soutěží na tomto Dětském karnevalu. Největší odměnou pro všechny byla radost dětí z pěkné zábavy.

 

Oslavy MDŽ ve Služíně – Komunitní centrum Region Haná z.s.

 

V sobotu 7. března 2020 se uskutečnilo setkání služínských žen u příležitosti oslav svátku MDŽ. Na tuto akci byla Komunitním centrem spolku Hanáci pozvána také skupina žen ze Stařechovic, které pravidelně navštěvují akce Hanáků, a žen z Domova pro seniory – Trilobit o.p.s. z Čelechovic na Hané, které nám často obohacují předvánoční setkání občanů ve Služíně zpíváním vánočních koled. Na setkání přijala pozvání rovněž starostka obce Stařechovice, paní Pavlína Menšíková. Pobavit se přišlo celkem 36 žen, které obsluhovali 4 muži ze spolku Hanáci. Ještě před samotným setkáním připravily ženy i další členové KC slavnostní tabuli, napekly cukroví, připravily chlebíčky, tombolu a další organizační záležitosti. Poděkování Hanáků i Komunitního centra míří za paní Bronislavou Šilhánkovou, Janou Šmídovou, Danielou Dolínkovou a Helenou Vyhlídalovou, které se postaraly o občerstvení. Součástí oslav bylo vystoupení živé hudby Čestmíra Vychodila.

V úvodu místní komunitní pracovník přivítal všechny přítomné, uvedl důvod k tomu, abychom hovořili o obrovské úctě většiny mužů k ženám, o okouzlení jejich krásou a něžností. Zvýraznil, že ženské srdce je nejvěrnější, ženské odpuštění nejsilnější a mateřská láska bezmezná. Za všechny muže ženám poděkoval za jejich práci, péči o děti a celou rodinu. Muži si jen těžko dovedou představit, jak ženy dokážou zvládnout své zaměstnání a přitom zajistit domácnost, uvařit, vyprat, uklidit a zvládnout spoustu dalších prací. Pak následoval slavnostní přípitek a byla zahájena volná zábava.

Večírek se nesl v přátelském duchu, oslava proběhla podle přestav žen. Chutné a velmi zajímavé občerstvení, bohatá tombola a lidové písničky, to vše navodilo krásnou a veselou atmosféru. O tombolu se postaral spolek Hanáci, avšak za zmínku patří uvést nádherné obrazy, vlastnoručně malované paní Jindřiškou Somrovou. Všichni kdo přišli, vyjádřili obdiv pořadatelům a radost z výborné a veselé nálady. Toto setkání při oslavě Mezinárodního dne žen ve Služíně podpořilo pospolitost lidí naší obce i blízkého okolí. V přípravném období před akcí umožnilo zapojení mnoha žen do společného tvoření výzdoby, přípravy pochoutek i samotné organizace oslav.

Fotografie pořídili Jan Sýkora a Petra Zapletalová.

Facebook0
  • DK_1

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy