placená inzerce
Déte nám vědět...

Gdo je osobnosťó Moravê? Hlasování skončêlo, toť só vysledkê!

placená inzerce
savana

Prosinec 19, 2019 10:30 / Furtovnik

Od nás, ze zprávó Staňê Blažkovyho – Tak je na světě dalši Osobnosť Moravê. Ê gdêž né tak uplně doopravdickê – letošni nosêtel tehoto oceněni se přece jenom narodil ôž o nejaké ten rok dřic, jináč bê si ho ani nemuhl vêslóžêt.

Od 30. června do 15. prosênca pravyho poledňa probihalo hlasováni, z keryho vzešla Osobnosť Moravê. Devět nominovanéch perzón z ruznéch kótu Moravê a ruznéch oboru, v keréch vênikaji, mělo jedno společny – že krom svyho vztahô k Moravě só nejakym zpusobem vyjimečni.

Nominace zabrósêlê aji na Konicko, gde se do anketê dostala Ludmila Kopečná Nedomanská, v zeznamô bêl aji třeba ‚Longrajdr z Tróbelêc‘ Dalibor Balutu. Letošni hlasováni ale dopadlo naprosto jednoznačně. Nosêtelem tehoto oceněni se pro rok 2019 stává brněnské moderátor Luděk Ôrbánek ‚Savana’. Tymto mô na dálkô aji z Furtovnikô gratulôjemê!

Jak to fšecko letos probihalo zrechnoval a poslal o tym tiskovó zprávô jednatel iniciativê Osobnosť Moravê Staňa Blažku. A tož jô předkládámê aji vám. Na titulni fotce je letošni Osobnosť Moravê Luděk Ôrbánek ‚Savana’.

OSOBNOSTÍ MORAVY 2019 – LUDĚK URBÁNEK „SAVANA“ 

Letos už po čtvrté organizoval spolek Moravská národní obec anketu, která má poukázat na zajímavé a vyjimečné osobnosti země Moravy. Veřejnost nejprve mohla předkládat své návrhy osobností nejrůznějších oborů lidské činnosti, které si dle jejich názoru nominaci na cenu „Osobnost Moravy“ zaslouží. Následně se pak od 30. června do 15. prosince 2019 mohl každý zájemce zapojit do hlasování v internetové anketě. Letos nás pořadatele upřímně potěšil velký zájem veřejnosti o zapojení se do hlasování. Zaznamenali jsme rekordní počet 28477 hlasů. Každý z těchto hlasů přispěl k co největší objektivitě ankety a má svoji hodnotu. 

Letošním vítězem a Osobností Moravy 2019 se stal s velkou převahou 20112 hlasů brněnský rodák Luděk Urbánek, kterého jeho příznivci znají pod pseudonymem „Savana“. Jako teprve čtvrté osobnosti panu Luďku Urbánkovi také náleží a bude předána připravená cena v podobě umělecky ztvárněné bronzové plastiky stylizované moravské orlice.  O místě a datu předání budeme veřejnost včas informovat.

Luděk Urbánek se celý život hrdě hlásí k Moravě a moravanství. Tu také propaguje nejen v naší zemi, ale i v zahraničí. Několik let moderoval například Brněnské Vánoce na náměstí Svobody, Kudrnovo kolo, slavnostní zahájení turistických sezon, různé mítinky a setkání v městských částech, festivaly atd. Pracuje jako moderátor v rádiu, kde má i svůj vlastní pořad. Momentálně je to Signál rádio a Kiss. Svoji moderátorskou kariéru začínal na tehdy nejposlouchanějším moravském rádiu Čas. Zde také získal díky své jedinečnosti spoustu posluchačů a fanoušků. Pravidelně jezdí bavit osoby se zrakovým postižením do Chrlic a na charitu obětuje spoustu svého času i finančních prostředků. Nejen na dětských dnech přináší radost našim nejmenším, ale potkáte jej i na dalších akcích po celé naší republice.

Pro doplnění uvádíme pořadí prvních pěti nominovaných osobností, podle počtu obdržených hlasů:

1. LUDĚK URBÁNEK | 20112 hlasů
2. FRANTIŠEK UHER | 2258 hlasů
3. RADEK JAROŠ | 1845 hlasů
4. RNDr. JIŘÍ PLOCEK | 1128 hlasů
5. Ing. MARTIN HRBÁČ | 789 hlasů

Panu Luďku Urbánkovi patří naše velká gratulace, všem nominovaným osobnostem pak naše hluboká úcta. Lidem, kteří se aktivně podíleli na hlasování v letošní anketě, pak patří naše velké poděkování.. Snaha nás pořadatelů ze spolku Moravská národní obec však bude i v budoucnu pokračovat, budeme dále poukazovat na výjimečné Moravanky a Moravany, lidi, kteří vynikají ve svých oborech a tím se podílejí na utváření dobrého jména naší země Moravy a celé České republiky. Proto si vás dovolujeme už nyní co nejsrdečněji pozvat ke sledování příštího, už pátého, ročníku ankety Osobnost Moravy 2020.

Za koordinační tým ankety „Osobnost Moravy“

Stanislav Blažek                                                                                                                        kontaktní osoba, jednatel iniciativy

 

 

Facebook0
  • savana

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy