placená inzerce
Déte nám vědět...

Dalibor Balutu ôž má spakovany. LONG RAJDR (RIDER) Z TRÓBELÊC VÊRÁŽI NA CESTÔ POBALTIM!

placená inzerce
balut

Květen 11, 2019 11:23 / Furtovnik

Od nás – Gdêž smê gdêsê v pulce prosênca bêlê na hratvě za Daliborem Balutovym v jeho tróbelêckym srubô, vêpadalo, že do jeho plánované letošni cestê Pobaltim je to eště hodně daleko. Ale čas se naplnil. Ôž má spakovany!

O Daliborovi smê psalê TOŤ. Jenom si přêpomeňmê, že je prvnim moravskym, a potažmo aji českym, long rajdrem, teda člověkem, keré si svuj titul vêdobêl cestovánim ze svym koněm Sheiló. V nohách a kopêtech maji obá ôž tisice kilásku, pořádná dávka je ale fčêlka čeká.

Daliborovi Balutovi smê brnklê, abêhmê překontrólovalê, ešlê na neco přê baleni nezapomněl. A přê tem smê se takê dozvědělê, že člověk sice mini, ale nakonec to muže dopadnót trochô jináč. Né, že bê se neco změnilo na plánované cestě. Proti puvodnim předpokladum se ale malinko přêspišêl odjezd a bêlo nakonec potřeba aji trochô poštelovat s plánovanó trasó.

Ôž 15. května ho známi odvezó na asi 1350 kilásku vzdálené start do Lotyšska, zpátky to pak bôde mět těsně pod 2 000 kilásku dilem v sedle, dilem po svéch. Nakonec se pré mosi spolehnót jenom sám na sebe, protože puvodni domlova s lêďma z Pobalti padla, čê spiš přestalê komunikovat, pojede teda uplně na vlastni pěsť.

Start má teda v Lotyšskô, projede Litvó, nakókne do Beloruska, vezme to přes tzv. Maly Rusko, konkrétně Kaliningrad, přes hranice mrkne na Ukrajinô, ale nohó tam pré nevkroči, protože v tech mistech bê to měl k prvnimô přechodô dalšich 100 kilásku. Potom ho bôde čekat Polsko a pak ôž rovnó na Tróbelêce do svyho srubô. Doma bê pré měl bêt kolem 1. srpna.

A co je potřeba na takovó cestô mět s sebó? Ôž z našeho prvniho povidáni bêlo jasny, že Dalibor je v tymto směrô minimalista. Nedělá s tym žádny štráchê. Ani fčêlka to nijak nepřeháni. Akorát si pré mosi přêbalêt neco tepléši, protože pojede asi 100 kilásku přimo kolem Baltô, a tož bôde potřebovat aji kulicha. Celó cestô to ale s sebó neposméká, co nebôde potřebovat, tak negde rozdá a co mô bôde chêbět, tak dokópi. Akorát cestó se za nim zastavijó nejaci známi, a tož tem pré jenom řikal, ať mô vezmó naše dobry pivo…

Ešlê má strach? Řikal nám, že ze strachem bê mosêl nanévéš zvostat doma sedět na prdelê. Spiš potřebôje štěsti, abê to dobře dopadlo, protože dilem bôde mosêt jet aji po frekventovanéch sêlnicách a tam člověk nigdá nevi. Čekaji ho aji bažênê a dalši nástrahê cest. Spiš má starosť o Sheilô, jak zvládne samotné přesun ve vozékô na start a pak abê se ji cestó neco nepřêhodilo.

Jak se řiká, Dalibor ze Sheiló to ôž maji ‚za pár’. Prvni kiláskê po vêstópeni z auta negde v Lotyšskô začnó ôkrajovat 17. května. A pokaváď to pude, tož začátkem srpna znovô zajedemê do Tróbelêc, abêhmê se poptalê, jak to šlo. Tož teda – ZDRÁVI DOŠLI!

 

Facebook0
  • balut

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy