placená inzerce
Déte nám vědět...

Gdêž se pomáhá, ani nevadi, že prši za krk. Co dělalê štěpánovšti hasiči v Jednově?

placená inzerce
DSC_0718

Srpen 29, 2021 11:23 / Furtovnik

Z Jednova – Sranda muže bêt, ê gdêž de o neco vážnyho. Sobotni odpoledne v Jednově vubec nevêpadalo srpnově, ale na věcê to nic nezměnilo. Hasiče z Horniho Štěpánova to v žádnym připadě nezastavilo.

Muhla bê to bêt jenom sranda a zábava, gdêbê… Na začátkô programô moderátor Pepa Zemánku vêsvětlêl pravy duvodê, proč s celym ansámblem do Jednova přêjelê. Takovó cestó se totiž snažijó zehnat nejakó tô kačkô na podporô léčbê a potřebê jedné ze štěpánovskéch hasiček, kerá onemocněla ALS (amyotrofická laterální skleróza). Jak je vidět, čásť hasičskyho hesla ‚bližnímu ku pomoci‘ muže mět hromadô podob.

Jak eště Pepa Zemánku řikal, na Hornim Štěpánově to néni nic novyho, trdlováni se hasiči věnôjó ôž přes 20 let. A tož gdêž to muže bêt ê k ôžêtkô v této podobě, néni to nic proti ničemô. Šlê teda do teho!

Ê gdêž počasi temô moc nakloněny nebêlo, od začátkô hôsté dyšť střidalo pocmrndáváni, lêdi se na jednovskym hřišťô skovalê pod stanama a učinkujici na to, že jim prši za krk, vubec nehledělê. Řečeny hasičskó sótěžni terminológijó, na plac se dostalê fšeci od žákovskéch kategóriji až po veteránê…  Ê gdêž smê tam muhlê bêt jenom na chvilkô, ê to nás přesvědčêlo, že štěpánovšti hasiči davaji lêďum vic, než že jenom bdijó nad jejich ochranó. To koneckoncu smê zažêlê třeba přê ostatkách na Hornim Štěpánově.

Eště smê vám dlôžni nejaky tê obrázkê. Tož TOŤ je máte.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy