placená inzerce
Déte nám vědět...

Fichtle, pinckê ê dobré bigboš. Takové bêl RECESFEST!

placená inzerce
reces

Červen 6, 2016 10:07 / Furtovnik

Z Mezêc – A tož smê ôž psalê, že smê bêlê v Mezêcách na RECESFESTô, dêž tam Straceni Ráji křtilê svoje novy cédo. To bêlo TOŤ. Ale RECESFEST nebêl jenom křtěni. Podivámê se mô na kobêlkô aji z jiné stránkê.

Abê se to totiž fšecko stihlo, začalo to totiž ôž po ránô. Registraca pro tajné závod fichtlu, babet a kozidêchu totiž bêla vêhlášená ôž na 8 ráno. Bêlo to pravděpodobně pro nekeho hruza v takovó hřišnó hodinô se postavit na start značně prestižniho závodô, přê kerym bêl všezivatelem sám Černé buvol. Ale gdo chtěl ôspět, mosêl pro to neco ôdělat. Doba je totiž zlá a žádá si oběti.

Kreaturê na pinckách a prckolech néruzňéšiho typô si na trati nic nedarovalê. V jednym připadě dokonca spojilê dva stroje spřiženy do tamdemô svoje sêlê, možná aji pro to, abê se jim lip držel balanc a jejich ďábelsky stroje je neztratilê. To ale nebêl fšecko. Po přijezdô do cila, jak je zvêkem na motorkářskéch srazech, bêla nachêstaná eště dalši doplňková disciplina, v tymto připadě jizda na patrovym bicyglô. A tož možná pro nekery to muhlo bêt opravdô o držkô. Konec koncu, TOŤ se podivéte na obsáhló fotoreportáž ‚našeho‘ Martina Skopalovyho, keré to fšecko absolvoval.

Samotné fesťáček, teda v podobě vêstópeni pozvanéch kapel, začal po obědovym Gulášô od čerta. Mê smê do Mezêc dorazêlê v momentě, gdê se rozjižděl na pódijô Vinné střik z Litovle. Mimochodem dosť dobry. Na hřišťô vádla pohodička, zvládalê to aji mamê s miminama – tê je potřeba zvêkat odmala :-) . Dalê smê si pochopitelně rêbô, to mosi bêt, spláchlê to pivêskem, tak to patři.

RECESFEST bêl letos sice deváté, ale doopravdickê desáté. Vubec ten prvni, nulté, co eště nebêl RECESFESTem, bêl v rokô 2007 spojené s křtěnim předchoziho cédéčka Stracenéch Ráju, a od dalšiho rokô to bêlo prohlášeny za tradicô. Jak ôž vite, křtilo se aji letos, néni potřeba se vic zmiňovat. Co bêlo potřeba, smê ôž napsalê. Jenom snaď to, že po Stracenéch Rájich, než smê mosêlê odjet za dalšima povinnosťama, smê stihlê eště kósek koncertô kmotru nové plackê – Traktóru.

A přêrozeně takovym fesťáčkem proteče aji hromada pivêska, v tymto připadě pochopitelně litoveskyho. Moderátorskê na povel to měl náš dobré známé Laďa ‚Sovjet‘ Rusu, keré to znovô zvládal s nóblesó sobě vlastni. Během dňa totiž v přestávkách mezê kapelama probihalê aji nezbêtny pivařsky sótěže, bêlo teda furt o čem mlovit…

To je pro letošek z RECESFESTô, pořádanyho spolkem KOS, asi tak fšecko. Vic smê teho nestihlê, ale TOŤ se mužete mrknót na foktê z odpoledňa a mê dófámê, že nám to aspoň na chvilkô vênde aji za rok.

Facebook0
  • reces

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy