placená inzerce
Déte nám vědět...

DERNIÉRA: Schola Cantorum se nebôde lóčêt jenom s vánočni dobó, ale aji ze svym publikem!

placená inzerce
DSC_1059

Leden 10, 2020 11:58 / Furtovnik

Od nás – Je smôtny, gdêž konči neco, co nás v dobrym provázi. V tymto připadě se to netyká jenom vánočniho časô, ale aji smišenyho pěveckyho sborô Schola Cantorum. Ten se ze svym pusobenim definitivně rozlóči v sobotô přê konzetě v hlavnim prostijovskym kostele ‚Ô povéšeni’.

Hudebni ohlidnóti za vánočni dobó bôde mět v sobotô 11. ledna ôž svoje sedmy pokračováni. Zároveň to bôde ale takê posledni přiležêtosť vidět a slêšet nažêvo smišené pěvecké sbor Schola Cantorum. Za bratrô 40 let pusobeni na prostijovské hudebni scéně se pro přiznivce sborovyho zpiváni stal nepochêbnó legendó. Vêstôpovalê nejen na Prostijovskô a v okolnich galaxiich, za svyho pusobeni si zazpivalê bohatě aji v zahraniči.

V poslednich deseti letech omezêlê svoje vêstôpováni spiš na přiležêtostny. To ovšem neznamená, že bê to pozbêlo na kvalitě zborovyho pěveckyho vykonô. A to hlavně dik sbormistrovi Petrovi Kolařovi, keré  pusobi jako varhanik a regenschori v katedrálê sv. Petra a Pavla v Brně, a takê ôči na brněnské konzervatořê. Na zkóškách mô poslednim časem takê pomáhá naša redaktorka Helena Havelka Baronova. Aji tô určitě ôvidite v sobotô ô dirigentskyho pultikô.

Jak nám ale pohužel potvrdil neformálni ‚prezident‘ Scholê Cantorum Václav Adamu, bôde VII. Hudebni ohlidnóti za vánočni dobó skôtečně tó posledni přiležêtosťó se ze Scholó Cantorum nažêvo potkat.  V kostele Povýšení Svatého Kříže v Prostijově ôslêšite to nélepši z repertoárô sborô, včetně Rêbovê České mše vánočni, nemužó chêbět ani koledê. Vytěžek konzertô bôde věnované na jeho režijô a opravê kostela.

Jaky to bêlo třeba před dvóma letama v rokô 2018 přê pátym ohliženi se mužete podivat TOŤ. Třeba vás to aji trochô nakopne, abêste nebêlê v sobotô k večerô lenošni si vêrazêt za nečim, co stoji za to!

schola nový

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy