placená inzerce
Déte nám vědět...

Chêstá se drôhé ročnik Tvaružkovyho festivalô, podle nás bê se ale bez nekeréch věci klidně obešil

placená inzerce
P1580836

Březen 26, 2017 11:08 / Furtovnik

Z Olmika – Máloco Hanó symbolizôje dokonaléš, než tvargle. O tym néni potřeba diskutovat. Loni mělê aji svuj prvni ročnik festivalô v Olmikô, letos se chêstá pokračováni, dokonca dvojdenni.

Gdo tvaružkê muže, bôde to za pro něho doopravdické svátek. Olomócké tvaružkové festival bôde letos dvojdenni – 28. – 29. dôbna, a kromě Horniho náměsti zabere aji to Dolni. A tož podlevá teho je takê jasny, že tam bôde fšeckyho vic. A to hneď nekolêkanásobně.

Přê loňské premiéře nebêlo mistama na náměsti k hnôti. V tymto připadě rčeni o ‚nasáváni atmosférê‘ nebêlo vzhledem k originálnimô tvaružkovymô odérô rozhodně jenom obrazny. Pochopitelně tvargle bôdó mět hlavni slovo aji letos, společně s ochôtnávkó piv z regionálnich minipivovaru. Bôde teda pokupě to, co k sobě patři – tvaružkê a dobry pivêsko.

Navic je nachêstané doprovodné program. Ten, z naše pohledô, bohužel v nekeréch položkách zabředává svó ‚televizni‘ atraktivitó do pompéznich gastronomickéch šou. Těžko řict, ešlê pro milovnikê tvarglu to bôde to pravy obohaceni, ale je jasny, že doba si to žádá a kromě knižnich kôchařek lêdi ‚žeró‘ takê vêvařováni v přimym přenosô. Ale proti gustô žádné dišputát.

Mimo jinšiho bôdó olomóčti sportovci závodit v pojidáni tvaružku, bôde hrát cimbálovka aji pořádné bigbit. Tož ešlê só tvartužkê váš hrnek kafêska, zandite se do olomóckyho centra mrknót. Mê smê tam loni bêlê, TOŤ se mužete podivat, jak to tam přê zahájeni vêpadalo.

102-tvaruzky

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy