placená inzerce
Déte nám vědět...

ŽVÁČKUV FESTIVAL: Dechovka rozhodně néni na vêmřiti!

placená inzerce
DSC_0545

Červen 18, 2018 6:44 / Furtovnik

Z Konice – Gdêž se řekne dechovka, tož puberťákum se krótijó palce ô noh, jejich rodiči ôž só letama čim dál shovivavjéši a dědi a bábê si zvesela podupávaji do rytmô nejaké té polečkê.
Jak to ale vêpadá, tento koloběh je věčné, protože dechovkáři rozhodně nevêmiraji ani po mečô, ani po přeslêcê. Hromada mladéch je jak mezê mozêkamtama, to smê v Konicê vidělê hlavně ô Hanačkê z Břestô, tak aji hromada přislušniku středňéši a středni generace si vêrazêla v nedělô do zámeckyho parkô.

Dechovka je prostě lidová zábava, kerá ôž tak nejak patři k žêvotô. A gdêž eště k temô je v okoli nejaké slavné mozêkantské rodák, je takové Žváčkuv festival dechovéch hudeb hneď na světě. A nemosi to bêt jenom samo umca-umca, jak dechovkê na pódijô ôkázalê, dokážó ve své upravě zabrósêt aji do popikô, čê do konzertnich kósku.

Hostitelem bêla ê letos Holóbkova mozêka z Protivanova, kerá si pozvala skorosósedê ‚Lêšákê‘ Lêpovankô z Lêpová, kósek přes kopec to měla Bivojanka z Jedovnic. Vélet z drôhyho konca Hané si ôdělala Hanačka z Břestô, a ani letos nemuhlê scházet echtovni propagátoři Žváčkovéch polek Žadovjáci z Žádovic ô Kyjova. Kromě dobře rustléch mozêkantu a šêkovnéch zpěvaček to doladilê eště mažoretkê Střipkê z Moravské Třebové.

Nemosi bêt člověk rovnó oddané dechovkář, takê smê spiš na bigboš, ale takovy nedělni odpoledni čaje ‚ô Žváčka‘ nésó takê od věcê. Šak se na fotkê mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0545

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy