placená inzerce
Déte nám vědět...

Žêvnostnikem rokô v Olomóckym krajô je kovář z Kostelca n/H

placená inzerce
OLv-014

Říjen 9, 2015 9:11 / Furtovnik

Z Olomóca – Tož to je teda věc. Žêvnostnikem Olomóckyho kraja je ômělecké kovář Ivoš Stawaristchu z Kostelca na Hané. Firmó rokô pak bêla vêhlášená společnosť FENIX trading z Jesenikô, kerá vêrábi topny systémê.

Vêbiralo se ze 472 firem a žêvnostniku z celyho kraja. Smê rádi hlavně za ôděleni titulô Ževnostnika, protože Ivoš Stawaritschu, a potažmo ômělecky kovářstvi, co založêlê před letama s tató Alfrédem, keré si dnes ô ôžévá zaslóženyho duchodkô a občas si přênde klepnót, a bráchó Milanem, si to zaslóži.

Že ômijó vêrábět parádni věcê, to se vi a oceněni od nás aji ze světa só tym dukazem. Ale jak je známê, só to pořáď ti poctivi řemeslnici z ‚dědinê’, v připadě Kostelca z ‚malyho městečka’, keři si vážijó svéch zákazniku a rádi poslóžijó, ê dêž přênde negdo jenom vêkovat sekerô.

Jak řikala Věra Šidlikova z České spořitelna, kerá Ževnostnika rokô podporovala, v připadě chlapu Stawaritschovéch de takê o přêpomenôti tradice předávání řemesla po generacách a oceněni dostal Ivoš ê za celó rodinô právem.

Jak Žêvnostnik, tak aji Firma bôdó reprezentovat Olomócké kraj v celorepublikovym hodnoceni. To se ôskšotečni 9. prosênca v Praze na Žofině. Tož to smê zvědavi, jak to dopadne a rozhodně držimê palce.

Vodafone Firma roku 2015 Olomouckého kraje:

1. FENIX Trading s.r.o. (výroba elektrických sálavých topných systémů – Jeseník)

2. SHM s.r.o. (vývoj a průmyslová příprava PVD otěruvzdorných povlaků pro oblast obrábění a tváření, tlakového lití a různé kluzné aplikace – Šumperk)

3. LASKI s.r.o. (vývoj, výroba a prodej profesionální komunální techniky – Smržice)

 

Česká spořitelna Živnostník roku 2015 Olomouckého kraje:

1. Ivo Stawaritsch (umělecké kovářství – Kostelec na Hané)

2. František Bačík (výroba a prodej vysokojakostní čokolády z kakaových bobů – Troubelice)

3. Jana Kašparová (cukrářství, výroba čokoládových pralinek a modelované čokolády – Velké Losiny)

Vodafone Odpovědná firma roku 2015 Olomouckého kraje:

SHM s.r.o. (vývoj a průmyslová příprava PVD otěruvzdorných povlaků pro oblast obrábění a tváření, tlakového lití a různé kluzné aplikace – Šumperk)

 

Facebook0
  • OLv-014
  • OLv-016
  • OLv-017
  • OLv-018
  • OLv-019

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy