placená inzerce
Déte nám vědět...

Zeli, oharkê, čalamádê ê marmoškê… Bêlê smê ve Viceměřêcách na koštovačce!

placená inzerce
DSC_0028

Únor 2, 2020 8:56 / Furtovnik

Z Viceměřêc – Prostřeny stolê, na každym taliřkô neco jinšiho, hostina doslova královská. Slany, sladky, kêsely… Od každyho neco. Jenom se slênê zbihaji. Že se takovy věcê nestávaji. Stačêlo se zajet mrknót do Viceměřêc! 

Nevite, čém si spravit chôť? To je fčêlka ôž pozdě Bêcha honit. Ale mê smê si vêrazêlê včas na pravy misto. Do Viceměřêc! Ôž 13. ročnik Zeliádê a ovocnéch mlsu rozhodně stál za to. Petr Bôrêánku od viceměřêckéch zahrádkářu určitě nekecal, gdêž nás předem informoval, že to rozhodně bôde stát za to.

Trochô kaciřskê bê se dalo řict, že taková akca bê se měla konat po pořádnym flámô, protože kêsany zeli, nakládany oharkê, čalamádê a zeleninovy salátê, domáci kečupê, čê pro tê, co só na sladky, zas nejaky marmeládê nebo kompotê – to bê mosêlo postavit na nohê každyho, aji po té néhorši kocovině :-) . Ale vážně. Na 159 vzorkách fšeckyho možnyho bêlo vidět, že je eště hodně tech, keři misto nakôpováni v superkrámech si fajnovy věcê ômijó ôdělat sami doma.

Hodnotici komisó bêl každé, gdo přêšil a jak se rozhodl koštovat. Negdo si zôbl, negdo znaleckê očmôchal, dal na jazêk a rozvážně oznámkoval. Známkovalo se jak ve školê – od 1 do 5, ale jak sódil Petr Bôrêánku, asi tech nedostatečnéch bôde poskrovňô, protože každé se chce přece vêcajchnovat tym nélepšim. Je ale fakt, že negdo muže mět hôbô z plechô nebo mět rád kêsely, jak šťór, ôdělá podlevá svyho gusta a né každymô to mosi hovět. Holt – každé mámê ten šňôpák jinači.

Letošni ročnik bêl po fšeckéch směrech rekordni. Jak co do počtô vzorku, tak ê co do návštěvniku. A že se vám zdá, jak gdêbê tam z pěstitelskéch produktu neco scházelo? Máte pravdô, krapkô šlihovice bê to chtělo. Ale aji na to donde. Koštovačka pálenek je naplánovaná na 14. března. Jak to bêlo ale v sobotô se mužete mrknót TOŤ.

Facebook0
  • DSC_0028

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy