placená inzerce
Déte nám vědět...

Zdravi lêdi ve městě je pré pro přerovskyho primátora předňéši, než zdravi křečku polnich

placená inzerce
auta

Leden 27, 2018 9:48 / Furtovnik

Z Přerova – Je to nekonečné přiběh. A né jenom v Přerově. To se furt žehrá nad tém, že néni nic hotovyho, ale dopracovat se k nečemô néni uplně jednodôchá věc. To se téká aji plánu na dostavbô Djedničkê v usekô Řikovice – Přerov.

Na jedné straně plánê, jak odlehčêt dopravě a odklonit hlavně kamijónê, abê to nečmódilo a nesmradilo ve městě, na straně drôhé argumentê ekologickéch organizaci, kery plánê napadaji ze zduvodněnim, že v krajině, keró má nová stavba protinat, žêjó chráněny žêvočêšny drôhê, a tê je potřeba ochránit.

Je to problém aji Přerova, gde se znovô odkládá dostavba dálničniho usekô Djedničkê mezê Řikovicam a Přerovem. Posledni rozhodnôti sódô o odkladnym učinkô žalobê, keró město podalo, se primátor Vladimir Puchalské obrátil otevřenym dopisem přimo na ministra dopravê Dana Ťokovyho.

Organizaca Děti Země se odvolává na to, že v lokalitě, gde je plánovaná stavba dálnice, žêjó křečci polni, skokani štihli, batolci červeni a dalšich třêdvacet chráněnéch drôhu. Naopak primátor vzkazôje ochranářum, že zdravi lêdi ve městě je pro něho předňéši, než zdravi křečka polniho.

Ať ôž só vêjádřeni sebeemotivňéši, každopádně se aktuálně odkládá zahájeni stavbê, a ôž fčêl je jasny, že jako návaznosť na usek Lipnik n/B – Přerov, keré má bêt hotové v rokô 2019, se mezê Přerovem a Řikovicama stavět nezačne. Město teda bôde dál zašpôntovany nákladni dopravó a řešeni zatim spiš v nedohlednô.

Celé text otevřenyho dopisô primátora Vladimira Puchalskyho ministrovi dopravê Danô Ťokovi si mužete přečist TOŤ

 

Facebook0
  • auta

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy