placená inzerce
Déte nám vědět...

Zastavte se v domově v Jesencô, možná se bôdete sami divit, jak se žêje na zámkô

placená inzerce
jesenec

Říjen 3, 2017 6:30 / Furtovnik

Od nás, s pozvánkó Janê Nedbalové – Só mista, gde bê vás třeba ani moc nenapadlo se zajit podivat, pokaváď bêste k temô nemělê nejaké zvláštni duvod. Ê dêž takové deň otevřenéch dveři v jistym ohledô zvláštnim duvodem takê je.

Jesenec má dvě nepřehlidnôtelny dominantê, kery só si sósedama. Vedle pótniho kostela Sv. Libora stoji zámek z rokô 1711, keré nechal postavit premonstrátské opat Engelbert Hájek. Jistě néni nic novyho, že je z něho Domov pro seniorê Jesenec. Sociálnim slôžbám ale slóži ôž od rokô 1933.

Ale to jenom tak v krátkosti. K blêžši histórijê se třeba eště vrátimê, pokaváď nám to vênde se zastavit na Dňo otevřenéch dveři, na keré pozvalê z jeseneckyho domova né jenom nás, ale našim prostřednictvim aji šêrokó veřejnosť.

A tož pokaváď třeba pudete zrovna kolem, třeba po naôčné stezce Kladecko, nebo se sem vêdáte záměrně, rozhodně se ledasco mužete dozvědět aji o históriji, aji o sóčasnym vêôžêti a slôžbách, mužete se přêdat ke komentovaném prohlidkám a přê tem zubnót aji nejakó dobrotô, bôde totiž narychtovany aji občerstveni. Dalši info je na plagátě pod článkem a mê eště přêdávámê pozváni od aktivizačni pracovnice Bc. Janê Nedbalové:

„Toto místo nabízí mnoho zajímavého, jedná se totiž nejen budovu k bydlení pro seniory, ale také  o historickou památku, která si jistě zaslouží pozornost, proto neváhejte a přijděte se podívat, připraveno bude občerstvení i komentovaná prohlídka zámku s výkladem jak o historii místa, tak budou poskytnuty i informace případným zájemcům o naší službu. Dveře jsou tu pro Vás opravdu otevřené a možná budete příjemně překvapeni… „

40_DD_Jesenec_17092711110

Facebook0
  • IMG_4027
  • IMG_4040
  • 40_DD_Jesenec_17092711110

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy