placená inzerce
Déte nám vědět...

Zas bôde potřeba si přêdržet klobókê, trochô to fókne. Vystraha plati od nedělniho večera celéch 48 hodin!

placená inzerce
vystraha

Únor 8, 2020 7:14 / Furtovnik

Od nás – Jak gdêbê teho nebêlo málo. Só věcê, bez keréch bêhmê se asi skoro fšeci obešlê. Schválně pišem FŠECI, protože každy zboži má svyho kôpca, a tož je aji možny, že se negdo vêžévá aji v divokéch větrech.

Každopádně to zas bôde hromada starosti. Sotva se to trochô ôklidnilo po tym, jak fôčelo v pulê tédňa, je toť dalši vystraha meteorológu. Na Evropô se totiž žene větrná bóřka Sabine. Vêkládači počasi strašijó, že třeba ve Skotskô muže dosahovat v nárazech až 160 km/hod. Ale ostrovê só tak nejak na fraj-placô, tož dófémê, že na pevninské Evropě to ôž nebôde taková divočêna.

Ale ono gdêž pořádně fókne, a muže to bêt třeba JENOM kolem stovkê, muže to nadělat dosť pasekê aji ô nás. Podlevá vystrahê ČHMÚ (České hydrometeorologické ustav) č. 000044 je od nedělniho večera 18 hodin vêhlášené vêsoké stôpeň nebezpečni na velmi sêlné jihozápadni až západni větřêsko s nárazama kolem 90 km/hod. A tož to je ôž pořádné vichr z hor. Kromě popadanéch stromu to muže převrátit třeba aji prázdny náklaďákê! Měl bê se co névic onezêt pobyt venkô, včetně vêváženi si prdeli autem. Přêrozeně bê se nemělo chodit ani do lesa a neochométat se kolem staršich baráku, připadně aji vêsokéch stožáru.

V Olomóckym krajô névêšši stôpeň vystrahê plati pro Jesenik a Šômperk. Pro dalši regiónê pak plati nižši stôpeň nebezpeči, s větrama do rychlosti kolem 70 km/hod. Ale aji to stači k temô, abê to lámalo halôze nebo litalê ôvolněny předmětê. V obóch připadech je ale sténaky časovy vêmezeni, a to od neděle 18 hodin do uterka 18 hodin. Tož si držte klobókê, nebôde to špásovat!

Fotka od hasiču je ilustračni.

Facebook0
  • vystraha

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy