placená inzerce
Déte nám vědět...

Začiná jit do tôhyho, zêmni plán udržbê se co nevidět změni od slov k čênum!

placená inzerce
protivanov

Listopad 14, 2019 6:55 / Furtovnik

Z Olomóckyho kraja – Takovy to obligátni, že sêlničářê zase zaskočêl snih… A kolêk zaskoči šoféru na letnich gumách, že si na zasněženéch sêlnicách moc srandê neôžêjó? Ať je to tak nebo tak, na snihô v zêmě néni nic, nad čém bêhmê mělê bêt překvapeni.

Plán zêmni udržbê začal platit od Všech svatéch, teda 1. lêstopádô. Zatim to bêlo jenom takovy laškováni a ve sportovnim žargónô řečeny – okopáváni kotniku. Ale jak se zdá, aji letos se to bez snihô neobende. Ve hromadě mist po republice bê vám ôž muhlê vêkládat.

Odpovědnosť Kraja padá na sêlnice drôhéch a nižšich třid. Jenom pro ôjasněni – sêlnice prvni třidê ôž předminôló zêmô stát předal k udržbě sókromém firmám. Psalê smê o tem TOŤ. Aji tak se mosi Kraj postarat o vic, jak 2 900 kilásku sêlnic. Z teho skoro 2 tisice kilásku se bôde ôdržovat chemickê, dalšich 840 kilásku inertnim posêpem. Bez udržbê zvostane 840 kilásku cest, kery só buď málo vêôžévany nebo je možny paralelně poôžêt ôdržovanó sêlnicô.

Pokaváď bêste se chtělê před cestó informovat o aktuálnim stavô v mistě, gde se chêstáte, tak se mužete poptat na Bilé lince 841 119 119. Plán zêmni udržê bôde platné do konca března.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy