placená inzerce
Déte nám vědět...

Za panem mêslêvcem si Cipisci vêšláplê aji letos, čekal je nové lesa pán

placená inzerce
SAM_6353

Listopad 10, 2017 7:53 / Furtovnik

Od Markétê Skládalové z MC Cipisek – Gdo zná Rumcajsovsky pohádkê, je mô jasny, že lópežnické sênek Cipisek pochopitelně patři do lesa. Ôž šestnást let chodijó teda mali Cipisci (MC Cipísek) za panem mêslêvcem.

Každé Cipisek takê vi, že za panem mêslêvcem se chodi do prostijovskéch Kolářovéch sadu, gde je hvězdárna. Přêrozeně tam na vépravô z mateřskyho centra čekal pan mêslêvec aji letos, ê dêž letos ôž to nemuhl bêt pan Karel Michlu. Psalê smê o tem TOŤ. Žêvot de ale dál a ani tentokrát nenechal ôž nové lesa pán Cipiskê na holêčkách. Neco nám o tem napsala Markéta Skládalova z MC Cipisek. Poslala takê nejakó fotkô.

A tož fčêl o tem, jak to ve středô večir bêlo:

Letos už po šestnácté pomohl Cipísek myslivcům  s přípravou krmení pro lesní zvěř na zimu. I přes nepřízeň počasí se děti s rodiči sešli ve středu 8.11. v podvečer u Mateřského centra Cipísek a vydali se na cestu za panem myslivcem ke hvězdárně do Kolářových sadů. Tam je čekali nejen myslivci, ale zpívání, pohádky a sladké a svítící odměny. Letos se poprvé za dobu trvání akce konala bez pana myslivce K.Michla, který nás v květnu letošního roku navždy opustil. Předal štafetu svému příteli M.Klíčovi, který ve spolupráci s mateřským centrem bude pokračovat nejen na lampionových cestách , ale i při letních výletech do přírody.

Děkujeme všem, kteří se sešli na naší lampionové cestě  a přinesli krmení pro lesní zvěř na zimu i přes chladné a mokré počasí. Děkujeme také za účast náměstkyni primátorky I.Hemerkové a Statutárnímu městu Prostějov za techniku a promítání, paní učitelce J.Ftačníkové za zpívání s kytarou, Lesům ČR za odměny pro děti, studentkám SOŠPO za pomoc, Městské policii za bezpečný přechod průvodu. Díky všem a příští rok pěkné počasí s sebou :)

Kdyby ještě někdo měl doma nasbírané krmení pro lesní zvěř (kaštany, bukvice, mrkev, suché pečivo atd.), může jej přinést do MC Cipísek v provozní době do čtvrtku 16.11. Cipísek předá krmení myslivcům, kteří si jej rozvezou do lesa. Děkujeme.

Facebook0
  • SAM_6324
  • SAM_6351
  • SAM_6353
  • SAM_6371

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy