placená inzerce
Déte nám vědět...

Vlezlê bêste tam? Mê ani za nic. Otôžêlci si ale jarni kópačkô v Leštině ôžévalê!

placená inzerce
leština

Březen 25, 2024 12:03 / Furtovnik

Z Leštinê, s reportem a fotkama od Môšáka – Proti gustô žádné dyšputát. To zas smê demokrati :-) ! Aji tak nás ale ôdivôje, jak si muže negdo ôžévat rácháni ve stôdené vodě. Ale možná jenom pro to, že smê to nezkôsêlê. 

Sice se ôž ročni obdobi pootočêlo, ale rozhodně to ale na nejaky váleni se ô vodê néni. To si mêslimê mê obêčéni smrtelnici, otôžêlci só uplně inšiho názorô. Ti se rozhodlê přêvitat jaro posvym. Jak nám psal náš kamoš Michal ‚Môšák‘ Môchu, v Leštině, gde před nejakym rokem z Prostijova přesidlêl, mělê třeti Otôžêlecky vitáni jara ráchánim se v řece Moravě.

Voda měla neceléch šest stôpňu. Pod taktovkó Estrádniho sóborô VEŠke napochodovalo 52 borcu a borkyň, keři, možná tak trochô jak přê lovecky honô na lêškô, se vêdalê za Morénó. Tô eště před ponorem děcka poslalê po vodě. Jak to fšecko bêlo si přečtite pod článkem v reportô od Môšáka, keré nám TOŤ poslal aji patřičnó fotodokumetacô aji s nejakym videem.

OTUŽILCI SI NA SMRTNOU NEDĚLI UŽÍVALI TEKOUCÍ MORAVY

      V neděli 17. března, tedy dle pranostiky na smrtnou neděli uspořádal Estrádní soubor VEŠke, z.s. již potřetí Otužilecké vítání jara. Pokořit 5,9°C teplou řeku Moravu přijelo na 52 otužilců a plavců. Akci předcházelo vynesení Moreny a hození do řeky. Desítky dětí v průvodu za předříkávání básničky se rozloučilo se zimou. Letošní Morena byla vyrobena ekologicky – ze starého pečiva. Takže si na své určitě přišly i ryby. Před jedenáctou hodinou se odebrali otužilci proti proudu řeky Moravy na vybraná místa, aby mohli v pohodě slézt do řeky. Tekoucí voda budila v plavcích respekt. Ale jakmile vodu okoštovali, začali si užívat rychlejší jízdy a krásného splavování. Cíl byl tradičně pod Leštinským mostem.

Nejstarší účastník v letošním roce oslaví 82 let a musíme říci, že na to vůbec nevypadal. Všichni ho přivítali potleskem a kdyby organizátoři na něj nekřičeli, když v cílové rovince plaval kraulem, tak plaval určitě až do Černého moře. Andrej Dzuba je členem oddílu dálkového a zimního plavání Haná Prostějov. Z tohoto oddílu přijelo celkem 8 plavců. Nechyběli ani plavci z plaveckého klubu Zábřeh. Od obou oddílů byli přítomni i jejich předsedové. Návštěvníci mohli letos přivítat velmi početnou skupinu v pruhovaných trikách a žluté čepici, která si říká HOSENA. Je odvozena od názvu vodní nádrže v Dubicku, kde pravidelně tato parta trénuje. Do vody šli i čtyři zástupci Estrádního souboru VEŠke, z.s. Jak jinak než v kostýmech klaunů. Organizátoři děkují všem aktivním účastníkům akce a samozřejmě všem divákům za vytvořenou atmosféru.

Estrádní soubor VEŠke, z.s.

Facebook0

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy