placená inzerce
Déte nám vědět...

Vite, gde vládne Boronoš? Bêlê smê se mrknót v jeho pohádkovym královstvi ve Dzbelô!

placená inzerce
DSC_1487

Červen 4, 2018 8:37 / Furtovnik

Ze Dzbela-Borové – Odpověď na otázkô v titulkô je jasná. Minimálně pro tê, keři znaji Pohádkové les ve Dzbelô. Ti se totiž s vládce mistnich lesu Boronošem každopádně mosêlê potkat.

A v sobotô na tábořišťô Pod borovicó ve Dzbelô-Borové určitě narazêlê aji třeba na Pepka námořnika nebo vodnika Stokláska. Bêl totiž ôž šestadvacáté Pohádkové les. Na chvilkô smê se tam takê teda mrklê.

Řikal nám Pepek námořnik Bob Nováku, keré s vodnikem Zdenkem Stokláskovym před letama Pohádkové les rozjiždělê, že lêdi přêšlo trochô miň, než bévá. To všem eště nedorazêl velké nápor ze dvóch zvláštnich vlaku – od Prostijova a od Moravské Třebové…

Pro letošek pré změnilê trasô. Vêžádala si to aji oprava cestê na té, po keré se posledni leta chodilo. Bob Nováku ale zminil, že v prvnich letech se to snažêlê obměňovat co rok. Donekonečna ale nende vêméšlet furt neco novyho. A takê ôž je to čim dál komplikovaňéši, protože se plánovaná trasa mosi dat ke schváleni majitelovy lesa, dřiv Lesê ČR, fčêlka olomócky arcibiskôpstvi. Tagže nende jenom tak improvizovat.

Ale aji tak bêlo co ôžêt. Kromě pochuzkê lesem se teho hodně dilo aji v samotnym centrô Pod borovicó. Polêcejni psi, historická skupina Roma Victor, protože Pohádkové les pořádá SDH Dzbel, tož nemuhlê chêbět hasičsky ukázkê, přêjelê lukostřelci z Kostelca na Hané, střilelo ze ze vzduchovkê, vêstavená bêla zemědělská ê historická vojenská technika, a gdo vi, co eště.

Tentokrát smê se na cestô lesem nevêdalê, ale TOŤ se mužete aspoň mrknót, jak to vêpadalo v centrô děni na tábořišťô Pod borovicó.

Facebook0
  • DSC_1487

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy