placená inzerce
Déte nám vědět...

Vimê, gdo pude na Třê ségrê zadara. Ale mámê aji tip na vánočni dárek: CHCETE SE PŘÊÔČÊT ETIKETĚ PODLEVÁ ŠPAČKA?

placená inzerce
etiketa

Prosinec 14, 2019 11:07 / Furtovnik

Od nás – A tož zas to dneska mámê tak nejak 2v1. Protože kultůůůůrê néni nigdá dosť. Zatimco dneska ôž rozdávámê volňáskê na Frantô Moravca a jeho partijô, přênášimê aji tip pro tê, co eště nemaji pořešeny Vánoce.

Dneska je ten slavné deň, gdê bôde v prostijovskym Kaskô dalši pařba. Před tédněm se mikôlášskê nadělovalo s Keksama Kontaktama, dneska dorazijó Třê sestrê a slovenšti punkeři Horkýže slíže. Gdêž smê před hromadó let s Fanánkem mlovilê, to měla kapela slavit zrovna dvacetinê, tož řikal, že lêdi na ně chodijó pro to, abê mělê jistotô, ešlê só eště na světě. A jak vidno, vêdrželo jim to diváni od té dobê eště hodně dlóho, protože legendárni kapela slavi přišti rok ôž pětatřêcetinê…

Ale dosť řeči, možná vás spiš zajimá, gdo vêhrál listkê na posledni konzert letošniho turné Třech sester, ke kerymô si po čase zas přêzvalê slovensky Horkýže slíže. Naša sótěžni otázka zněla, jak se občanskym ménem Fanánek menôje. Ôž smê to naznačêlê u vodô. Správná odpověď bêla František Moravec, pro uplnosť eště mužem dodat ‚Ing’. A gdo teda pude dneska zapařêt zadara? Vyhercama só Lenka Neklová a Radomír Pekař. Samozřejmě gratulačka od nás, s přánim ôměleckê hodnotnyho zážêtkô :-) .

Ale tym to eště dneska nekonči. Gdo na posledni chvilkô eště rozméšlite vánočni dárkê, zvažte, ešlê bê se na nekeho z vašech blézkéch nehodil náš tip. Zatimco přelom 19. a 20. stoleti měl svyho Jiřího Stanislava Guth-Jarkovskyho, přelom pro změnô 20. a 21. stoleti má svyho Ladislava Špačka. Řeč je pochopitelně o společenské etiketě. Pokaváď se chcete v této disciplině nečemô přêôčêt, pak bê bêlo stálo za to náš vánočni tahák nepřehlidnót. Bôde to sice až v unorô, ale je dobry to mět posichrovany!

ETIKETA NENÍ VĚDA

O etiketě vážně i vesele

Dvouhodinová one man show mistra etikety Ladislava Špačka, ve které shrne vše, co bychom měli znát, abychom se nechovali jako slon v porcelánu. 

Víte, jak se obléknout do divadla? Které šaty by neměly chybět v žádném dámském šatníku? Jaký je rozdíl mezi šedým a černým oblekem? Umíme se správně představit? Kdo nastupuje první do výtahu?

Na desítky otázek dostanete v pořadu odpovědi. A co víc: Budete překvapeni, jak může být etiketa zábavná.

Ladislav Špaček – Etiketa není věda – O etiketě vážně i vesele

17.2.2020 – 19:00 hod. – Městské divadlo, Prostějov

předprodej: pokladna Městského divadla a dále v síti www.ticketportal.cz

špaček_prostějov

 

 

Facebook0
  • etiketa

Komentáře

FURTOVNIK.CZ Kontaktní adresa, E-mail: furtovnik@gmail.com, Telefon: 604 688 134, 737 323 697, inzerce a logotypy